Політика

Зустріч путіна і Зеленського можлива за певних умов

Кремль допускає зустріч президентів росії та України за умови досягнення домовленостей.

Кремль відкритий до переговорів

У Кремлі вважають, що зустріч президентів росії володимира путіна та України Володимира Зеленського можлива, якщо переговорні команди досягнуть певних домовленостей. Про це повідомив речник президента рф Дмитро Пєсков, передає російська агенція "Интерфакс".

"Таку зустріч як результат роботи делегацій двох сторін за досягнення певних домовленостей цих делегацій вважаємо можливою, але саме як результат роботи і після досягнення певних результатів у вигляді домовленостей двох сторін", - зазначив Пєсков.

Принципові питання для москви

Пєсков також підкреслив, що для москви важливо, хто саме з української сторони підписуватиме документи, які можуть бути узгоджені на переговорах. "При цьому під час підписання документів, які належить узгодити делегаціям, для нас головним і принциповим залишається, хто саме буде з української сторони підписувати ці документи", - додав він.

Наступні кроки у переговорах

На запитання про терміни наступного раунду зустрічей між Україною та росією, Пєсков відповів, що "поки належить зробити те, про що змогли домовитися делегації вчора". Серед цих домовленостей - обмін полоненими за формулою 1000 на 1000 та обмін переліками умов для припинення вогню.

Склад російської делегації

Пєсков також зазначив, що наразі не йдеться про можливу зміну складу російської делегації на переговорах з Україною. Делегацію рф на переговорах у Стамбулі очолив помічник президента рф Володимир Мединський. До складу делегації також увійшли заступник глави МЗС рф Михайло Галузін, заступник глави міноборони Олександр Фомін та начальник Головного управління Генштабу збройних сил росії Ігор Костюков.

Критика з боку України

Президент України Володимир Зеленський та держсекретар США Марко Рубіо, які прибули в Туреччину для перемовин, розкритикували москву за низький рівень представництва. Зеленський оцінив його як "бутафорський" та висловив сумнів, що делегати від рф уповноважені ухвалювати рішення.

Очікується, що подальші переговори можуть стати вирішальними для розвитку ситуації між Україною та росією, проте в Україні скептично оцінюють їх результати, вважаючи, що вони можуть не принести суттєвих змін.

Згідно з інформацією DW, подальші кроки у переговорах залишаються під питанням, і багато залежить від готовності обох сторін до компромісу.