30 березня 2025 р. 17:48 ЗСУ спростували інформацію NYT про потоплення крейсера "москва"

Відповідь ЗСУ на розслідування NYT

Речник Військово-морських сил (ВМС) ЗСУ Дмитро Плетенчук прокоментував статтю-розслідування американського видання The New York Times, у якій йдеться про роль Сполучених Штатів у плануванні ударів ЗСУ. Плетенчук зазначив, що українські військові не отримували координат щодо місця знаходження крейсера "Москва". Операція з його знищення була повністю спланована та виконана виключно ВМС України.

"Ми, звісно, погоджували нанесення вогневого ураження з вищим керівництвом, згідно зі структурою підпорядкування. Отримавши відповідний дозвіл, і це, звісно, керівництво українське, нанесли цей удар", - сказав Плетенчук в ефірі телемарафону 30 березня. За його словами, інформація американських журналістів про координацію з США не відповідає дійсності.

Критика з боку США

Нагадаємо, що раніше The New York Times у своїй статті згадувало про дії українських військових, які викликали критику з боку американських партнерів. Зокрема, йшлося про потоплення крейсера "Москва" 13 квітня 2022 року, яке викликало гнів у США через те, що українці не попередили про свої плани.

Автори статті зазначили, що цей епізод підкреслив роз'єднаний стан українсько-американських відносин на початку війни. Американці відчували "гнів через те, що українці навіть не попередили про плани вдарити по крейсерові" та "паніку через те, що адміністрація Байдена не мала наміру дозволити українцям атакувати такий потужний символ російської могутності".

Інші версії подій

На тлі цих подій варто згадати й публікацію-розслідування українського онлайн-видання Українська правда про перебіг операції з ураження російського крейсера, що вийшла в грудні 2022 року. Як зазначалося, несприятливі погодні умови не дозволяли виявити російський корабель з безпілотників чи супутників, однак звичайний український радар зміг його засікти.

Західна преса також поширювала свої версії подій. Наприклад, за даними The New Yorker, 13 квітня Україна відправила запит у європейський центр НАТО з проханням підтвердити координати цілі. А The New York Times писала, що для виконання запиту України був задіяний американський літак-розвідник P-8 Посейдон, який надав точні координати російського корабля. Подібну інформацію також підтвердило профільне видання Navy Recognition.

Таким чином, ситуація навколо потоплення крейсера "Москва" залишається предметом обговорення та аналізу, зокрема в контексті українсько-американських відносин під час війни.

військова допомога військові операції ЗСУ крейсер Москва США

Наступ ЗСУ на курщині: сша розцінили як удар по довірі

сша вважають наступ ЗСУ на курщину порушенням домовленостей, що підкосило довіру до україни. Це стало відомо з дослідження NYT.

30 березня 2025 р. 14:48

Пропозиція США щодо перемир'я в Україні викликає сумніви в Кремлі

Кремлівський радник висловив скептицизм щодо пропозиції США про перемир'я в Україні, коли американський посланець прибув до Москви.

13 березня 2025 р. 08:58

Втрата супутникових даних США посилила втрати ЗСУ

В Україні завершилася співпраця з західними партнерами у сфері розвідки, що призвело до значних втрат ЗСУ.

08 березня 2025 р. 14:48