Економіка

Жінки в бізнесі: Україна приєднується до We-Fi для фінансування

Україна розглядає участь у програмі We-Fi для покращення доступу жінок до фінансування бізнесу. Це обговорювалося на зустрічі з ЄБРР.

Україна на шляху до підтримки жіночого підприємництва

Україна активно розглядає можливість приєднання до глобальної ініціативи Women Entrepreneurs Finance Code (We-Fi), метою якої є покращення доступу жінок до фінансування для ведення бізнесу. Про це стало відомо під час зустрічі першої віцепрем'єрки та міністерки економіки Юлії Свириденко з представниками Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) в Україні, як повідомила пресслужба Мінекономіки.

Що таке We-Fi?

Програма We-Fi об'єднує банки, державні структури та донорів для підтримки жіночого підприємництва. Вона вже функціонує у понад 30 країнах світу. Основні напрямки програми включають: - створення коаліції організацій, які підтримують жіночий бізнес; - запуск нових кредитних інструментів; - регулярний моніторинг і звітування про обсяги фінансування малих і середніх підприємств (МСП), які очолюють жінки.

В Україні вже існують грантові та кредитні програми для жінок, але участь у We-Fi дозволить масштабувати цю підтримку, адаптуючи кращі міжнародні практики, зазначила Свириденко.

Плани на майбутнє

"Починаємо з діагностики потреб ринку, а далі можемо закріпити нашу співпрацю меморандумом", – підкреслила вона. Артур Погосян, представник ЄБРР, додав, що участь у програмі – це не формальність, а реальна можливість формувати доступне середовище для бізнесу, який ведуть жінки.

Вражаючі результати We-Fi

З моменту заснування We-Fi у 2017 році програма сприяла залученню понад 5,3 мільярда доларів США для фінансування майже 400 000 жінок-підприємниць у 82 країнах. Серед донорів програми – Австралія, Канада, Китай, Данія, Німеччина, Японія, Нідерланди, Норвегія, Саудівська Аравія, Південна Корея, ОАЕ, Велика Британія та США, які вже виділили понад 355 мільйонів доларів.

Співпраця з міжнародними організаціями

Реалізаторами програми є такі міжнародні фінансові установи, як Африканський банк розвитку, Азійський банк розвитку, Європейський банк реконструкції та розвитку, Міжамериканський банк розвитку, IDB Invest, Міжнародна фінансова корпорація, Ісламський банк розвитку та Світовий банк. Вони співпрацюють з ООН, міжнародними фінансовими установами, громадськими організаціями та бізнес-групами.

Позитивна динаміка в Україні

У 2024 році в Україні спостерігалася позитивна динаміка реєстрації компаній жінками, з поступовим зростанням їхньої частки до 27,5% серед усіх нових комерційних юридичних осіб, свідчить дослідження YC.Market. Жінки найбільш активно представлені у галузях, орієнтованих на професійні послуги, споживчий попит і людську взаємодію. Проте лише 74 компанії з топ-1000 за доходом (7,4%) мають кінцевих бенефіціарів тільки жіночої статі, що свідчить про необхідність подальшої підтримки жіночого підприємництва в Україні.

Більше про це читайте тут: Forbes