02 квітня 2025 р. 13:04 Жеваго оскаржує довічні санкції: політичне переслідування?

Жеваго про санкції

Один з найбагатших українців, Констянтин Жеваго, вважає довічні санкції, запроваджені президентом Володимиром Зеленським у лютому 2025 року, безпідставними. У своєму інтерв'ю для Forbes Ukraine він пояснив, що його компанії вже з 2018 року під санкціями Росії, тому не могли вести бізнес з агресором.

Причини санкцій

Згідно з інформацією, отриманою від правоохоронних органів, основною причиною запровадження санкцій проти Жеваго стало те, що з 2017 до 2022 року його компанії поставили в Росію продукції на 7,5 млрд грн. Зокрема, "АвтоКрАЗ" постачав вантажівки, які могли бути використані в російській армії, а "Росава" – шини, які через Росію потрапляли на територію ДНР/ЛНР. "Це все брехня", – заявив Жеваго.

Політична позиція

Жеваго підкреслив, що його підприємства не могли постачати продукцію в РФ через його антиросійську політичну позицію. Він вважає, що санкції проти нього є політичним переслідуванням і планує оскаржити їх в українських судах та Європейському суді з прав людини. "Впевнений, що ці санкції будуть скасовані", – зазначив бізнесмен.

Конфлікт із Зеленським

Варто зазначити, що стосунки Жеваго з президентом Зеленським погіршилися після перемоги останнього на виборах. У середині 2019 року Жеваго відмовився від пропозиції Офісу президента погасити борги, які залишилися після банкрутства банку "Фінанси та Кредит". Після цього Генпрокуратура оголосила його в міжнародний розшук у цій справі. Проте у 2023 році Верховний суд Франції відмовив у задоволенні запиту про екстрадицію бізнесмена.

Нові санкції

12 лютого 2025 року РНБО запровадила проти Жеваго довічні санкції. Офіційні причини запровадження санкцій не були оголошені. За даними Forbes, компанії Жеваго нібито продали в РФ продукцію на 7,5 млрд грн, частина якої була поставлена на територію ДНР/ЛНР.

Арешт активів

На початку березня Печерський районний суд Києва передав до АРМА 49,5% Полтавського ГЗК, найбільшого активу Ferrexpo, акціонером якого є Жеваго. Це майно було арештоване в межах розслідування ДБР за підозрою Жеваго у розтраті $113 млн із банку "Фінанси та Кредит". АРМА поки не взяло актив в управління, оскільки для цього потрібно змінювати законодавство, пояснила голова АРМА Олена Дума.

економіка Жеваго Зеленський Політика санкції

Ferrexpo попереджає про масові скорочення працівників

Гірничорудна компанія Ferrexpo може скоротити працівників через зупинку відшкодування ПДВ, що вже призвело до зниження виробництва.

27 березня 2025 р. 18:51

Націоналізація Полтавського ГЗК: Ferrexpo вимагає переговорів

Гірничорудна компанія Ferrexpo заявила про незаконність передачі 49,5% акцій Полтавського ГЗК під управління АРМА та пропонує уряду переговори.

19 березня 2025 р. 13:50

АРМА не може управляти активами Полтавського ГЗК без змін у законодавстві

Агентство з розшуку та менеджменту активів не може виконувати судові рішення щодо передачі активів без законодавчих змін, заявила голова АРМА Олена Дума.

05 березня 2025 р. 10:48

Передано активи Костянтина Жеваго до АРМА: деталі справи

Активи бізнесмена Костянтина Жеваго, зокрема частка в Полтавському ГЗК, передано до АРМА через підозри у розтраті.

04 березня 2025 р. 16:09