Політика

Зеленський запровадив санкції проти російських криптовалютних схем

Президент України Володимир Зеленський підписав указ про санкції проти російських фінансових схем, зокрема криптовалютних.

Санкції проти російських фінансових схем

6 липня 2025 року президент України Володимир Зеленський підписав указ про запровадження санкцій проти російських фінансових схем, зокрема тих, що пов'язані з криптовалютами. Цей крок став відповіддю на численні спроби росії обходити міжнародні санкції, зокрема через використання криптовалютних розрахунків.

Санкції були запроваджені за поданням Національного банку України. У своєму зверненні Зеленський зазначив, що лише через одну компанію, яка потрапила до санкційного списку, росіяни змогли провести кілька мільярдів доларів на потреби військової промисловості. "Звісно, всі схеми ми будемо зупиняти. Зараз, коли звичні фінансові шляхи для росії багато де заблоковані, вони переходять у тому числі на криптовалютні розрахунки", - підкреслив президент.

Кого стосуються санкції

Згідно з указом, санкції були запроваджені проти 60 юридичних і 73 фізичних осіб, усі з яких є громадянами росії. Як повідомив уповноважений з питань санкційної політики Владислав Власюк, до списку потрапили керівники та власники компаній, посадовці центрального банку рф, а також директори департаментів, що займаються міжнародними розрахунками.

Серед юридичних осіб, які підпали під санкції, 55 є резидентами рф. Це, зокрема, 19 найбільших майнерів криптовалют, 17 операторів інформаційних систем для випуску цифрових фінансових активів, а також 19 компаній фінансової інфраструктури рф, які займаються виробництвом платіжного обладнання та організацією обміну заблокованими активами. Також до списку потрапили п'ять операційних компаній криптобірж, які були залучені до обходу санкцій.

Міжнародна співпраця

Зеленський також зазначив, що робота над санкціями є складною, оскільки правила різняться в різних країнах. Проте мета у всіх спільна - примусити росію до припинення війни. "Наступного тижня ми готуємо нові рішення, наші, українські, по синхронізації санкцій Європейського Союзу. Всі європейські пакети проти росії мають бути впроваджені в українській юрисдикції", - додав президент.

Цей крок свідчить про активізацію зусиль України в боротьбі з російською агресією та підтримку міжнародної спільноти в запровадженні санкцій проти агресора. Як повідомляє DW, Україна продовжує працювати над зміцненням своїх фінансових механізмів у відповідь на виклики, що постають перед країною.