Динаміка перемовин з росією
21 липня 2025 року, під час щорічної наради керівників закордонних дипломатичних установ України, президент Володимир Зеленський заявив про необхідність "більше динаміки" у перемовинах з росією. Він підкреслив, що це є одним з пріоритетів української дипломатії.
"Секретар РНБО Рустем Умєров запропонував російській стороні провести нову зустріч представників у Туреччині. Адженда зустрічі для нас зрозуміла - повернення полонених, повернення дітей, які були викрадені росією, та підготовка зустрічі лідерів", - зазначив Зеленський.
Результативність перемовин
Зеленський також наголосив, що "справді результативні перемовини можуть бути тільки на рівні лідерів". Він повідомив, що готується ще щонайменше один обмін полоненими з росією.
Крім того, президент акцентував на важливості "конкретної відповідальності" росії за війну. "Потрібно більше ясності та потрібні конкретні терміни, зокрема щодо створення трибуналу для притягнення агресора до відповідальності", - додав він.
Відповідальність росії
Зеленський доручив міністру закордонних справ Андрію Сибізі підготувати реальний перелік кроків для запуску трибуналу. Він також закликав послів бути "креативними" у питаннях стягнення з росії коштів за рішеннями міжнародних арбітражів, зокрема, 6,9 мільярда доларів у справі НАК "Нафтогаз" і "Газпрому".
"Це має бути одним із основних ваших завдань - відстоювати необхідність того, щоб росія повністю платила за те, що робить проти України", - підкреслив президент.
Санкції та міжнародна підтримка
Зеленський також наголосив на важливості синхронізації санкцій з партнерами. "Санкції партнерів застосовуємо в нашій юрисдикції, і, відповідно, українські санкції мають бути поширені в юрисдикціях наших партнерів", - зазначив він.
Він звернув увагу на те, що не всі санкційні пакети Європейського Союзу діють в країнах, які не є членами ЄС. "Треба тиснути в межах 'Групи семи' - щоб санкції були і в Америці, і в Європі, і в Японії", - додав Зеленський.
Співпраця зі Сполученими Штатами
Окремо український лідер підкреслив важливість співпраці зі Сполученими Штатами, зазначивши, що після зміни адміністрації "відбулася трансформація змісту відносин". "Але мета нашої співпраці залишається незмінною - ми маємо вистояти під російськими ударами", - підкреслив він.
Зеленський також зазначив, що Україні необхідно реалізувати вже досягнуті домовленості зі США щодо економічної співпраці, інвестицій та постачань систем протиповітряної оборони. "На всіх рівнях ми шукаємо додаткове фінансування", - резюмував він.
Ці заяви президента свідчать про активізацію української дипломатії в умовах триваючої війни з росією та прагнення до міжнародної підтримки в питаннях безпеки та економіки.
За даними DW.