Політика

Зеленський закликав до 30-денного припинення вогню в Україні

Президент України Володимир Зеленський закликав до 30-денного безумовного припинення вогню під час зустрічі лідерів коаліції в Києві.

Україна готова до миру

Президент України Володимир Зеленський під час засідання лідерів країн коаліції охочих Coalition of the Willing: Supporting Ukraine – Securing Our Future, яке відбулося в Києві, заявив про готовність України швидко й конструктивно рухатися до миру.

У зустрічі взяли участь лідери кількох країн, серед яких Президент Франції Емманюель Макрон, Прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер, Федеральний канцлер Німеччини Фрідріх Мерц, а також Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск. В онлайн-форматі приєдналися президенти Фінляндії, Литви, Європейської ради, Європейської комісії, в. о. Президента Румунії, прем'єр-міністри Бельгії, Болгарії, Данії, Естонії, Греції, Італії, Канади, Латвії, Люксембургу, Нової Зеландії, Норвегії, Словенії, Чехії, Швеції, а також Генеральний секретар НАТО.

Пропозиція щодо припинення вогню

Володимир Зеленський подякував усім учасникам коаліції за підтримку України. Він зазначив, що основна мета зустрічі – обговорення 30-денного безумовного припинення вогню, яке має бути підкріплене санкційним тиском, посиленням української ППО та збільшенням оборонної допомоги Україні.

"Україна готова швидко й конструктивно рухатися до миру. Ми приймаємо американську пропозицію щодо повного й безумовного припинення вогню. Насправді ми й самі це пропонуємо. росія ж наразі відкидає навіть припинення вогню. А якщо вони відмовляються від чогось такого елементарного, це означає, що вони взагалі не хочуть закінчувати війну", – наголосив Зеленський.

Позиція міжнародних лідерів

Кір Стармер підкреслив, що пропозиція щодо 30-денного безумовного припинення вогню є надзвичайно чіткою. "Ми відкидаємо нав'язування умов, і ми повинні чітко про це заявити. росія й путін мають сісти за стіл переговорів щодо 30-денного безумовного припинення вогню, і мають бути чіткі санкції, якщо цього не станеться. Ми в цьому єдині", – сказав Прем’єр-міністр Великої Британії.

Емманюель Макрон зазначив, що припинення вогню має бути в небі, на морі та на землі. "Нам потрібен чіткий механізм ідентифікації потенційних порушень із жорсткими санкціями. І ми рішуче відкидаємо можливість будь-яких поступок, які можуть вплинути на результат", – зауважив Президент Франції.

Фрідріх Мерц наголосив, що Україна може розраховувати на Німеччину як партнера й на продовження фінансової допомоги на шляху до досягнення миру. "Абсолютно необхідно, щоб ми зберегли залученість США. Україна – не проблема. Вона надзвичайно конструктивна. Справа в росії, яка не зрушить із місця, якщо ми не посилимо тиск. Тиск на росію означає посилення України. Нам доведеться робити це ще довго, якщо війна триватиме", – сказав Федеральний канцлер Німеччини.

Дональд Туск підкреслив, що українці борються не лише за свою свободу, незалежність і територіальну цілісність, а й за всю Європу. "Ми також тут, щоб пообіцяти вам і нашим людям, що ми не будемо наївними. Ми не матимемо жодних ілюзій щодо путіна й росії. Це означає, що ми будемо дуже жорсткими та чіткими. Безумовне припинення вогню означає безумовне. І нічого більше", – підсумував Прем’єр-міністр Польщі.

Згідно з інформацією Сайт президента України, міжнародна підтримка України залишається важливим фактором у досягненні миру та стабільності в регіоні.