Політика

Зеленський закликаний накласти вето на закон про НАБУ і САП

Директор НАБУ Семен Кривонос закликав президента України накласти вето на закон, що обмежує повноваження антикорупційних органів.

Зеленський закликаний накласти вето на закон про НАБУ і САП

Заклик до президента

22 липня 2025 року директор Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) Семен Кривонос та керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) Олександр Клименко звернулися до президента Володимира Зеленського з проханням накласти вето на ухвалений Верховною Радою закон, який обмежує повноваження цих антикорупційних структур.

Кривонос зазначив, що новий закон фактично переводить обидві інституції в залежний режим, що є неприпустимим. "Ми виступаємо категорично проти цього. Зараз ще є підпис президента України, і ми просимо не підписувати цей законопроект, повернути його з відповідним вето", - підкреслив він.

Незалежність антикорупційних органів

Клименко також висловив стурбованість, що ухвалений закон знищує незалежність НАБУ і САП від політичного впливу. "Цей закон може суттєво вплинути на наші розслідування, які проводяться в даний час і будуть проводитися в майбутньому", - додав він.

Кривонос звернув увагу на те, що серед депутатів, які підтримали закон, є ті, хто вже отримав підозри від НАБУ і САП. "Вони діяли в умовах конфлікту інтересів, голосуючи за цей закон", - зазначив він.

Реакція Верховної Ради

Згідно з інформацією на сайті парламенту, спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук вже підписав ухвалений закон, і він направлений на підпис президенту. Це викликало обурення серед антикорупційних органів, які вважають, що такі дії можуть призвести до знищення незалежних інституцій.

Обшуки та підозри

Кривонос і Клименко також прокоментували нещодавні обшуки, проведені Службою безпеки України (СБУ) та іншими правоохоронними органами, під час яких співробітникам НАБУ були висунуті підозри у державній зраді. Кривонос наголосив, що ці дії не можуть бути підставою для ліквідації НАБУ і САП. "Ми вітаємо контррозвідувальні заходи, але підкреслюємо, що подібні дії не можуть бути підставою для знищення антикорупційних інституцій", - зазначив він.

Фізичне насильство

Кривонос також повідомив, що під час обшуків деякі детективи НАБУ зазнали фізичного насильства. Він стверджує, що троє співробітників отримали тілесні ушкодження різного ступеню тяжкості. Після обшуків детективи звернулися до медичних закладів для фіксації побоїв, але стикнулися з відмовами або неохочим ставленням з боку медиків. Кривонос підкреслив, що з певними лікувальними закладами "проводилася робота", аби не приймати працівників Бюро для фіксування тілесних ушкоджень.

Таким чином, ситуація навколо антикорупційних органів в Україні залишається напруженою, і подальші дії президента можуть суттєво вплинути на їхню незалежність та ефективність.

За даними DW.

Нове

Протест у Берліні проти виступу Анни Нетребко: деталі акції

У Берліні протестували проти виступу російської співачки Анни Нетребко, звинувачуючи її у підтримці путіна.

1 година, 8 хвилин

Верховна Рада ухвалила законопроєкт, що обмежує НАБУ

22 липня Верховна Рада ухвалила законопроєкт, що суттєво обмежує незалежність НАБУ та САП, викликавши критику з боку опозиції та міжнародних партнерів.

2 години, 7 хвилин

Верховна Рада ліквідує незалежність НАБУ та САП

Верховна Рада ухвалила законопроєкт, що підпорядковує НАБУ та САП генпрокурору, викликавши протести серед депутатів.

5 годин, 48 хвилин

Законопроєкт №12414 загрожує незалежності антикорупційних органів

Директор НАБУ та керівник САП закликали президента не підписувати законопроєкт, що обмежує їхню незалежність.

6 годин, 24 хвилини

Верховна Рада обмежила незалежність НАБУ та САП

Верховна Рада ухвалила законопроєкт, що підпорядковує НАБУ та САП генпрокурору. Це викликало занепокоєння серед антикорупційних експертів.

7 годин, 16 хвилин

<