Політика

Зеленський відповів на пропозицію путіна про переговори

Зеленський обережно відреагував на пропозицію путіна про переговори в Стамбулі, вказавши на можливість завершення війни.

Зеленський відповів на пропозицію путіна про переговори

Відповідь Зеленського на пропозицію путіна

Володимир Зеленський, президент України, дав обережну та дипломатичну відповідь на пізню пропозицію володимира путіна про прямі переговори в Стамбулі, заплановані на наступний четвер. Багато хто очікував, що Зеленський різко розкритикує свого російського колегу за відмову від 30-денного перемир'я, яке вимагали Київ та його західні союзники в суботу. Проте, написавши у соціальній мережі X, Зеленський назвав це "позитивним знаком", що росіяни нарешті почали розглядати можливість завершення війни.

Зеленський також додав, що Україна очікує від росії підтвердження дотримання запропонованого 30-денного перемир'я, яке має розпочатися в понеділок. Важко сказати, чи дійсно Зеленський вважає пропозицію путіна про прямі переговори "позитивним знаком". Це питання не лише про реальні наміри, а й про імідж. Ані путін, ані Зеленський не хочуть, щоб президент США Дональд Трамп вважав їх перешкодою на шляху до миру.

Реакція Трампа та вимоги москви

Реакція Трампа була помітно оптимістичною. Він написав на своїй платформі Truth Social, що це "може бути великий день для росії та України!" путін заявив, що хоче обговорити те, що він називає "корінними причинами конфлікту". З його точки зору, це означає неприйнятні амбіції України стати частиною процвітаючої, демократичної Європи, а не повертатися під контроль москви, ставши залежною країною, як Білорусь. Він також вимагатиме чітких зобов'язань, що Україна ніколи не приєднається до НАТО.

москва вимагала в суботу, щоб перед початком будь-якого перемир'я Захід припинив постачання зброї Україні. Це, звичайно, залишить Україну менш здатною протистояти поступовим наступам росії на фронті або, що ще гірше, новій повномасштабній офензиві заради захоплення нових територій. Україні терміново потрібен безперервний потік засобів протиповітряної оборони, щоб відбивати зростаючу кількість дронів і ракет, які запускаються через спільний кордон на Київ та інші великі міста.

Загроза нових атак

Невдовзі після світанку в неділю ми прокинулися від сигналів тривоги, оскільки було запущено нові російські дрони. 9 травня посольство США в Києві видало попередження своїм громадянам про "значний ризик повітряних атак у найближчі дні". Однією з найбільших загроз є те, що Кремль може запустити ще одну гіперзвукову балістичну ракету Орешник, подібну до тієї, яку його війська випустили на завод у Дніпрі минулого листопада. З її швидкістю, що наближається до 10 разів швидше за звук, росія стверджує, що ця ракета "незупинна".

Що далі?

Отже, ключове питання полягає в тому, що Трамп зробить далі — і це може піти в будь-якому напрямку. Він може вирішити, що його російський колега просто затягує час, знаходячи нові виправдання, щоб не погодитися на перемир'я. Або, враховуючи його історично теплі стосунки з путіним, він може кинути російському лідерові дипломатичну рятувальну жилетку і натиснути на Україну, щоб сісти за стіл переговорів у Стамбулі та вислухати вимоги москви, незалежно від того, чи буде перемир'я в понеділок.

Згідно з інформацією BBC, ситуація залишається напруженою, і подальші дії можуть суттєво вплинути на хід конфлікту.