Відповідь на критику
Після критики з боку міністра фінансів США Скотта Бессента, президент України Володимир Зеленський зазначив, що "проблеми пана Бессента - у його підході". Він розповів журналістам про свою зустріч з Бессентом у лютому в Києві, під час якої міністр вимагав термінового підписання угоди про доступ американців до українських корисних копалин.
"Мої колеги знають, що стукати пальцем по договору і казати: 'Зараз треба підписати' - на це я міг тільки сказати йому: 'Припиніть стукати пальцем і нумо говорити предметно'", - цитує його "Суспільне". Президент підкреслив, що не вважає Україну третьосортною країною і вважає, що переговори мають відбуватися на рівних.
Підготовка до переговорів
Зеленський також прокоментував закид Бессента про те, що він "застряг" у героїчній ролі й не отримує хороших порад від радників. Президент зазначив, що перед переговорами спілкувався з прем'єр-міністром Денисом Шмигалем та міністром фінансів Сергієм Марченком, які раніше зустрічалися з Бессентом.
"Я попросив їхні команди ознайомити мене з позитивними та негативними сторонами цього документу. І вони мені розповіли коротко, не все, але цього мені було достатньо, щоб зрозуміти, що він ще не готовий", - сказав Зеленський.
Угода має бути вигідною
Президент підкреслив, що угода про копалини має бути вигідною як Україні, так і США. "Ми хочемо 50 на 50. Так давайте і вкладати 50 на 50… Ти приносиш технології, ми даємо видобуток, ми вкладаємо разом гроші. Робочі місця, виробництво. Заробляють і наші люди, і ваші компанії, які з такими технологіями, яких немає в Україні. Всі. І з цього можна зробити успіх", - цитує його "Укрінформ".
Зеленський також зазначив, що угода "буде серйозною" і має бути ратифікована Верховною Радою. "Я просто захищаю те, що належить Україні. Вона повинна бути вигідна і США, і Україні. Це правильно", - наголосив президент.
Технічні переговори у Вашингтоні
Президент також розповів, що переговори у Вашингтоні щодо угоди, які відбудуться цього тижня, матимуть технічний характер. "Це буде одне з обговорень. Важливе. Тому що ми будемо готові говорити про засади, на яких готові ґрунтувати майбутній договір. Це технічна група, на чолі буде, скоріше за все, заступник міністра економіки Тарас Качка. І будуть представники інших міністерств", - підсумував Зеленський.
Згідно з інформацією DW, ці переговори можуть стати важливим кроком у розвитку співпраці між Україною та США.