
Пропозиція путіна про перемир'я
Президент України Володимир Зеленський назвав пропозицію президента рф володимира путіна про триденне перемир’я на 9 травня «театральною постановкою», спрямованою на створення ілюзії виходу росії з ізоляції. Про це він заявив під час спілкування з журналістами, пише «Інтерфакс-Україна».
Зеленський підкреслив, що підтримує ідею безумовного припинення вогню, запропоновану США, але зазначив, що триденне перемир’я неможливе для серйозних домовленостей. «Ми готові до припинення вогню з будь-якої дати, навіть із 7 травня, але на 30 днів. Без якісного моніторингу тиша неможлива, порушення будуть», – зазначив він.
Мета пропозиції путіна
За словами Зеленського, пропозиція путіна про перемир’я – це спроба створити комфортну атмосферу для іноземних гостей на параді в москві 9 травня. Він наголосив, що Україна не гарантуватиме безпеку делегацій у росії, адже москва може влаштувати провокації та звинуватити Київ.
Зеленський додав, що деякі країни просять Україну забезпечити безпеку під час їхніх візитів до росії, як і росія звертається до інших країн під час візитів їхніх лідерів до України. «Ми поважаємо партнерів, зокрема Китай чи країни, які балансують у відносинах із росією, але поводимося виважено», – додав він.
Переговори з Трампом
Зеленський також прокоментував зустріч із президентом США Дональдом Трампом 26 квітня у Ватикані, назвавши її «найкращою та найпредметнішою» з усіх попередніх. «Формат тет-а-тет створив правильну атмосферу. Після розмови Трамп, можливо, почав дивитися на ситуацію інакше», – сказав він.
За словами Зеленського, він наголосив, що США можуть зробити внесок у інвестиційний фонд за угодою про копалини у вигляді систем протиповітряної оборони. «Угода щодо надр і фонд створюють можливості для захисту американських інвестицій. Зокрема, завдяки системам ППО ми зможемо захищати нашу землю та людей. Я запропонував, щоб внеском США були системи ППО, і вказав необхідну кількість. Президент США пообіцяв працювати над цим, адже це не безкоштовно», – зазначив він.
Підтримка США та ЄС
Зеленський висловив упевненість, що країни ЄС залишаться з Україною, навіть якщо США відійдуть від переговорів. «Навіть перший крок – припинення вогню – складний. Питання територій чи санкцій ще складніші. Але Європа буде поруч», – наголосив він.
Ратифікація угоди з США
Зеленський сподівається, що Верховна Рада ратифікує угоду зі США. «Якщо хтось із депутатів не голосуватиме, це буде їхня проблема. Угода підготовлена професійно», – зазначив він.
Гарантії безпеки
Зеленський розповів про два підходи до гарантій безпеки: великий іноземний контингент або менший контингент із «бекстопом» США, подібним до моделі захисту Ізраїлю. «Сильна армія України – головний елемент. Патрулювання та моніторинг також необхідні», – пояснив він. За його словами, партнери здебільшого не хочуть ризикувати військовою присутністю, але є винятки. Зеленський зазначив, що Трамп вважає угоду зі США частиною гарантій безпеки. «Якщо буде коаліція з американським бекстопом, це може бути форматом, схожим на захист за п’ятою статтею НАТО», – додав він.
Згідно з інформацією Forbes, ці коментарі Зеленського підкреслюють його рішучість у питаннях безпеки та міжнародної підтримки України.
гарантії безпеки Зеленський міжнародна підтримка перемир'я США