Зеленський підписав угоду про трибунал
1 липня 2025 року президент України Володимир Зеленський оголосив про підписання документів для ратифікації Угоди про створення Спеціального трибуналу, який розглядатиме злочини агресії росії проти України. Це важливий крок у міжнародному правосудді, який має на меті притягнення до відповідальності винних у військових злочинах.
Підписання угоди у Страсбурзі
Угода була підписана 25 червня 2025 року між Україною та Радою Європи в Палаці Європи у Страсбурзі. Зеленський підкреслив, що угода повинна бути оперативно ратифікована, щоб розпочати процес реального створення трибуналу. "Доручив також якнайшвидше опрацювати та внести на розгляд Верховної Ради України необхідні законодавчі зміни, щоб з нашого боку все було забезпечено на сто відсотків заради повної реалізації угоди про створення трибуналу", - зазначив президент.
Очікування швидкого процесу
Зеленський також закликав народних депутатів розглянути це питання невідкладно. Він висловив сподівання на швидке представлення графіка роботи з партнерами для імплементації угоди про створення трибуналу. "Уже цього року в росії мають відчути, що їхня відповідальність за злочин агресії є неминучою", - підкреслив він.
Міжнародний юридичний процес
Президент України наголосив, що агресія є злочином, і невідворотне покарання росії за цей злочин є глобальним інтересом всіх, хто прагне мирного життя для своїх людей. Спеціальний трибунал, згідно з угодою, діятиме в рамках Ради Європи і матиме мандат на переслідування високопосадовців рф, відповідальних за агресію проти України.
Важливість міжнародної підтримки
Цей крок є важливим не лише для України, але й для міжнародної спільноти, яка прагне забезпечити справедливість і покарання за військові злочини. Генеральний секретар Ради Європи Ален Берсе, який також брав участь у підписанні угоди, підкреслив важливість цього процесу для зміцнення верховенства права в Європі.
Нагадаємо, що злочин агресії стосується рішення застосувати збройну силу проти іншої держави, що є порушенням Статуту ООН. Цей трибунал стане важливим інструментом для забезпечення відповідальності за такі дії, що, безумовно, матиме значний вплив на міжнародні відносини та безпеку в регіоні.
Згідно з інформацією DW, цей крок є частиною зусиль України для притягнення до відповідальності агресора на міжнародному рівні.