Політика

Збитки бюджету: справу екс-міністра Насалика передали до суду

ДБР завершило розслідування щодо екс-міністра енергетики Ігоря Насалика, звинуваченого у зловживанні службовим становищем.

Завершення розслідування ДБР

3 березня 2025 року Державне бюро розслідувань (ДБР) оголосило про завершення досудового розслідування стосовно колишнього міністра енергетики та вугільної промисловості України Ігоря Насалика. Як повідомляє пресслужба бюро, обвинувальний акт вже направлено до Вищого антикорупційного суду.

Збитки для державного бюджету

За версією слідства, дії Насалика та його підлеглого призвели до збитків державному бюджету на суму майже 1,5 млрд грн. Слідчі стверджують, що міністр зловживав своїм службовим становищем на користь одного з газових бізнесменів, укладаючи завідомо збиткові угоди. Згідно з інформацією Forbes, посадовці могли штучно «списувати» кошти за експлуатацію державного майна, що призвело до недоотримання бюджетом значних сум.

Обвинувачення та санкції

Насалика обвинувачують у зловживанні службовим становищем відповідно до частини 2 статті 364 Кримінального кодексу України. Санкція цієї статті передбачає покарання до шести років позбавлення волі. Слідство вважає, що його дії призвели до втрат бюджету на користь одного з газових олігархів, зокрема через підписання угод із розмитнення на користь компаній, пов'язаних із Дмитром Фірташем.

Історія справи

Ігор Насалик обіймав посаду міністра енергетики з 2016 по 2019 рік. У травні 2022 року на корпоративні права 26 операторів газорозподільних систем було накладено арешт, а їх передали до управління АРМА. У лютому 2023 року Насалику було повідомлено про підозру у службовій недбалості, яка також призвела до значних втрат бюджету. Пізніше підозру було змінено на зловживання службовим становищем у змові з колишнім керівником одного з департаментів міністерства.

Подальші кроки

Справу екс-міністра та його підлеглого продовжить розглядати Вищий антикорупційний суд, де буде визначено подальшу долю обвинувачених. Ситуація навколо цієї справи викликає значний суспільний інтерес, адже вона стосується важливих аспектів управління державними ресурсами та боротьби з корупцією в Україні.