Затримання хакерського угруповання
12 країн спільно з Євроюстом і Європолом припинили діяльність угруповання хакерів-активістів NoName057(16), яке відповідало за численні кібератаки на об'єкти критичної інфраструктури, такі як постачальники електроенергії та громадський транспорт, по всій Європі. Про це повідомляється на сайті Євроюсту в середу, 16 липня.
Діяльність хакерів
Згідно з інформацією, хакерська група завербувала через службу обміну повідомленнями близько чотирьох тисяч користувачів, які завантажували шкідливе програмне забезпечення для DDoS-атак. Вони також створили власну бот-мережу, використовуючи сотні серверів по всьому світу, для збільшення навантаження на атаку і завдання більшої шкоди. 15 липня цю мережу вдалося вивести з ладу.
Міжнародні ордери на арешт
Групу, понад тисячу її прихильників і 17 адміністраторів проінформували про вжиті заходи та про кримінальну відповідальність, яку вони несуть за свої дії. "Видано сім міжнародних ордерів на арешт, у тому числі проти головних організаторів, які мешкають у російській Федерації", - йдеться у повідомленні.
Підтримка рф та атаки на Україну
Як зазначають у Євроюсті, група NoName057(16) висловлювала підтримку рф від початку її війни проти України та здійснювала численні DDoS-атаки на об'єкти критичної інфраструктури під час заходів високого політичного рівня. Так, у червні 2023 року численні атаки були здійснені під час відеозвернення президента України Володимира Зеленського до швейцарського парламенту, а в червні 2024 - під час глобального мирного саміту з підтримки України в Швейцарії.
Атаки в Німеччині та Швеції
У Німеччині хактивісти NoName057(16) здійснили 14 атак, деякі з яких тривали кілька днів і зачепили близько 230 організацій, включаючи збройові заводи, постачальників електроенергії та урядові організації. У Швеції були атаковані сайти органів влади та банків. Атаки також здійснювалися по всій Європі під час виборів до Європарламенту.
Антинатівські настрої
Як зауважують в Євроюсті, угруповання демонструє антинатівські та антиамериканські настрої. Наприкінці минулого місяця його мішенню стали Нідерланди під час саміту НАТО. Ця спільна операція є важливим кроком у боротьбі з кіберзлочинністю та захистом критичної інфраструктури в Європі.
Джерело: DW