Угода з європейськими постачальниками
Компанія EFI Group, очолювана Ігорем Ліскі, уклала угоду з європейськими постачальниками обладнання для будівництва заводу з виробництва флоат-скла NovaSklo в Київській області. Запуск заводу заплановано до 2028 року, а загальні інвестиції в проект перевищать €240 млн. Про це повідомила пресслужба компанії 10 липня, згідно з інформацією Forbes.
Деталі проекту NovaSklo
Проект NovaSklo передбачає укладення договорів з європейськими компаніями Horn Glass Industries AG (Німеччина), Zippe Industrieanlagen GmbH (Німеччина) та Bottero S.p.A. (Італія) на міжнародній конференції з питань відновлення України (URC) 2025, що відбулася в Римі. Ці угоди включають співпрацю в інжинірингу, проектному супроводі та підготовці до виробництва обладнання для заводу.
Згідно з домовленостями, Horn Glass Industries, Bottero та Zippe нададуть NovaSklo інженерні та проектні послуги, включаючи технічне проектування та конфігурацію обладнання під час будівництва скляного заводу. Ольга Батова, СЕО компанії, також зазначила, що EFI Group домовилася про технічне партнерство з одним із трьох найбільших світових виробників флоат-скла, угода очікується найближчим часом.
Потреби України в листовому склі
Земельна ділянка для заводу вже оформлена, а компанія підписала договір із генеральним проектувальником. Окремі комерційні угоди визначать умови постачання обладнання та технологій.
Варто зазначити, що з 2014 року Україна не має власного виробництва листового скла. Щороку країна потребує близько 27 млн м² віконного скла, що коштує приблизно $165 млн, але через відсутність місцевих заводів залежить від імпорту. Експерти вважають, що для забезпечення стабільного постачання термополірованого скла Україні необхідна хоча б одна лінія загартовування скла потужністю 200 000 м² на рік.
Запланований завод NovaSklo матиме потужність 24.8 млн кв. м скла на рік, використовуватиме власне родовище кварцового піску та скоротить залежність України від імпорту листового скла. З урахуванням масштабів руйнувань і потреб у відбудові попит на віконне скло в Україні зростатиме, що спонукає підприємців відкривати нові виробництва. Протягом найближчих трьох років в Україні може з’явитися щонайменше три скляні заводи, які конкуруватимуть із дешевим імпортом із Білорусі та Туреччини.