Нова цифрова платформа для ЗСУ
В Україні почала працювати нова цифрова платформа DOT-Chain Defence, яка спрощує та прискорює забезпечення Сил оборони озброєнням. Про це повідомив міністр оборони Рустем Умєров 7 липня. Система діє як маркетплейс зброї, створений для оперативного забезпечення потреб фронту.
Пілотний проєкт з 10 бригадами
У пілотному проєкті беруть участь 10 бригад ЗСУ, для яких Міноборони виділило Агенції оборонних закупівель 1 млрд грн. На ці кошти бригади через IT-платформу Державного оператора тилу зможуть замовляти FPV-дрони, а незабаром – інші безпілотники, засоби радіоелектронної боротьби та роботизовані комплекси. Кожна військова частина зможе самостійно обирати необхідне обладнання для виконання завдань.
Спрощення процесу постачання
Агенція оборонних закупівель забезпечить фінансування та доставку без зайвих бюрократичних процедур. У Міноборони зазначили, що постачання скоротиться з місяців до кількох тижнів. Система DOT-Chain Defence створена за прикладом моделі постачання харчування для армії.
Як працює платформа
Військові самостійно вибирають і замовляють потрібне обладнання, бронюють його, бачать терміни доставки, залишають відгуки та отримують швидку відповідь. Виробники отримують прозорий механізм співпраці з державою та армією, а також прямий зворотний зв’язок від військових. Держава аналізує реальні потреби фронту, приймає рішення на основі даних, підтримує розвиток оборонно-промислового комплексу та впроваджує інновації.
Контекст ініціативи
У січні Міноборони разом з ДОТ анонсували запуск ІТ-платформи Dot-Chain Defence для керування постачанням безпілотників і засобів РЕБ до військових підрозділів. У червні Агенція оборонних закупівель і Державний оператор тилу провели онлайн-зустріч із представниками понад 50 військових підрозділів, де продемонстрували можливості цієї ІТ-системи. Про те, як ініціативу оцінюють виробники, читайте в матеріалі Forbes.