
Закриття Конфуцієвих інститутів в Австралії
Шість австралійських університетів закрили Конфуцієві інститути (CI), пов'язані з китайським урядом. Це сталося на фоні зростаючої уваги австралійського уряду до цих освітніх центрів, які, за словами критиків, використовуються для поширення пропаганди та шпигунства за китайськими міжнародними студентами.
Причини закриття
Конфуцієві інститути, які пропонують курси китайської мови та культури за кордоном, Китай описує як "міст, що зміцнює дружбу" з іншими країнами. Проте, за даними BBC, зростають глобальні побоювання щодо впливу китайського уряду через такі освітні центри. Університети в США та Європі також закривають свої філії CI.
Закриття інститутів в Австралії означає, що майже половина всіх Конфуцієвих інститутів в університетах країни більше не функціонує. Згідно з інформацією Австралійської мовної корпорації (ABC), сім інших інститутів залишаються відкритими.
Які університети закрили інститути?
Конфуцієві центри були закриті в таких університетах, як Університет Мельбурна, Університет Квінсленда, Університет Західної Австралії, Університет Нового Південного Уельсу та Королівський технологічний інститут Мельбурна. Декілька університетів зазначили, що причиною закриття стали перешкоди, викликані пандемією COVID-19, які вплинули на продовження контрактів з CI.
Представник UNSW повідомив, що університет розробляє власну програму вивчення китайської мови та прагне "сприяти відкритому діалогу у двосторонніх відносинах між Китаєм та Австралією".
Політичний контекст
В останні роки австралійський федеральний уряд дав зрозуміти, що не дозволить відкриття нових інститутів, пов'язаних з Комуністичною партією Китаю. Також було введено вимоги щодо більшої прозорості в навчанні інститутів, а в деяких випадках їх реєстрації в Схемі прозорості іноземного впливу.
Представник Університету Квінсленда зазначив, що їхній Конфуцієвий інститут закрився після закінчення контракту в грудні 2024 року, і університет "не отримував жодних вказівок від уряду". Університет Мельбурна закрив свій CI в серпні 2024 року, оскільки вже пропонує різноманітні програми з китайської мови та Азії.
Висновки
Організація Human Rights Watch у звіті 2019 року зазначила, що Конфуцієві інститути є "розширеннями китайського уряду", які цензурують обговорення політично чутливих тем. Дослідник з Університету Фліндерса, доктор Джеффрі Гіл, зазначив, що не здивований останніми закриттями, оскільки побоювання щодо іноземного втручання, ймовірно, стали одним із факторів. Проте він не вважає, що CI активно просувають "пропаганду китайського уряду".
Ці події підкреслюють зростаючу обережність Австралії щодо впливу Китаю в освітньому секторі, що може мати довгострокові наслідки для міжнародних відносин між країнами.
Австралія Китай Конфуцієві інститути міжнародні відносини освітаКолумбійський університет посилює боротьбу з антисемітизмом
Колумбійський університет у Нью-Йорку оголосив про нові заходи для боротьби з антисемітизмом, включаючи створення нових комітетів та посилення безпеки.
23 березня 2025 р. 12:48
Трамп скорочує фінансування ЗМІ: реакція китаю
Китайські державні ЗМІ позитивно сприйняли рішення Трампа про скорочення фінансування Voice of America та Radio Free Asia, які критикують авторитарні режими.
18 березня 2025 р. 06:47
Китайські націоналісти святкують закриття Voice of America
Китайські націоналісти та державні ЗМІ з радістю відреагували на рішення Трампа закрити Voice of America та Radio Free Asia, назвавши це "справжнім задоволенням".
17 березня 2025 р. 07:08
США зупинили фінансування Колумбійського університету через антисемітизм
Адміністрація Трампа вирішила зупинити фінансування Колумбійського університету на суму 400 мільйонів доларів через антисемітизм.
07 березня 2025 р. 19:42