Політика

Законопроєкт Трампа про податки схвалено Конгресом США

Конгрес США схвалив законопроєкт про скорочення податків, що став важливою перемогою для Дональда Трампа.

Законопроєкт Трампа про податки схвалено Конгресом США

Схвалення законопроєкту

Це таки сталося, хоча для цього знадобилися місяці тиску з боку Білого дому на колег з Республіканської партії: законопроєкт про скорочення податків і державних видатків, який просував Дональд Трамп, називаючи його "великим прекрасним" (The Big Beautiful Bill), схвалили обидві палати Конгресу США - Палата представників і Сенат. Тож тепер для того, щоб він став повноцінним нормативним актом, бракує лише підпису самого президента, чия команда розробляла цей багатостраждальний документ.

Політична перемога Трампа

Схвалення цього законопроєкту Конгресом є важливою законодавчою віхою та, безперечно, політичною перемогою для президента США. Адже значна частина його другого терміну у Білому домі досі позначена виконавчими указами, що, по суті, є президентськими розпорядженнями, котрі мають силу законів, однак згоди Конгресу не потребують. А ось схвалення Конгресом цього масштабного законопроєкту, що регламентує майбутні витрати та податки, по суті, дає змогу профінансувати переважну частку передвиборних обіцянок, які свого часу роздавав Трамп.

"Гадаю, що з політичного погляду це - перемога для Дональда Трампа, адже тепер він може вказати на якийсь законодавчий успіх своєї програми", - прокоментував Стівен Вебстер, політолог з Індіанського університету в Блумінгтоні.

Вимоги до термінів

Показово, що раніше Трамп наполягав, щоб Палата представників схвалила законопроєкт для його підписання до 4 липня, тобто до Дня Незалежності, що свідчить про бажання Трампа потішитися своїм політичним тріумфом під час свята. "Декому цей законопроєкт не подобається через скорочення частини видатків на американську систему охорони здоров'я та соціальний захист", - визнав Пітер Лодж, політичний аналітик з Університету Джорджа Вашингтона у Вашингтоні.

Основні положення законопроєкту

Сам цей законопроєкт є масштабною спробою виконати довжелезний перелік передвиборних обіцянок Трампа. Цей нормативний акт становить, по суті, суміш податкових пільг або зменшення податкового тягаря для фізичних осіб та підприємств, водночас з істотним збільшенням видатків на посилення імміграційного контролю, оборону та розширення стимулів для використання викопного палива.

До законопроєкту увійшли й пункти щодо змін для реалізації програм охорони здоров'я та соціальних програм. А ще він передбачає згортання деяких ініціатив з кліматичного переходу, запроваджених адміністрацією колишнього президента Джо Байдена. Тут однозначно в виграші опинилися саме ті сфери політики й соціального життя, які були ключовими для Трампового гасла "Америка понад усе".

Фінансування імміграційних програм

Згідно з задумом ініціаторів законопроєкту, загалом 178 мільярдів доларів підуть на програми з обмеження імміграції, включно з поновленням зведення прикордонної стіни Трампа з Мексикою, а також на укомплектування персоналом та забезпечення ресурсами загонів прикордонників. Ще близько 153 мільярдів доларів підуть на посилення оборонних спроможностей, зокрема на суднобудування, протиракетну оборону та ядерну зброю.

Зростання державного боргу

Однак, зростання державного боргу, яке супроводжує реалізацію цього законопроєкту, викликає занепокоєння. Неупереджені аналітики прогнозують, що протягом наступного десятиліття держборг США може зрости ще на близько 3,4 трильйона доларів. Тож якщо вірити таким підрахункам, сума майбутнього держборгу перевищить допустиму межу для такого боргу на 5 трильйонів доларів.

Громадська думка

Законопроєкт Трампа непопулярний і серед громадськості. Згідно з опитуванням соціологічного центру Університету Квінніпіак наприкінці червня, 55 відсотків виборців США виступають проти законопроєкту, а 29 відсотків підтримують його. Решта опитаних не висловила своєї думки щодо нього. Відомо, що близько двох третин республіканських виборців підтримують цей законопроєкт, але аналітики зазначають, що коли доводиться пояснювати виборцям зміст законопроєкту, то підтримка падає.

Зміни до програм охорони здоров'я та соціального забезпечення, ймовірно, відіграють важливу роль. Нові правила відповідності можуть призвести до того, що мільйони людей втратять медичне страхування до 2034 року. "Навіть якщо є якісь податкові чи інші пільги, якщо хтось втрачає своє медичне страхування або втрачає допомогу з харчуванням, це негативно позначається на його фінансовому стані", - додала вона.

Згідно з інформацією DW

Нове

Трамп і борги США: новий бюджет викликає занепокоєння

Трамп святкує ухвалення нового бюджету, але зростаючі борги США викликають занепокоєння серед економістів і інвесторів.

6 годин, 26 хвилин

Трамп підписує законопроект, що змінює економіку США

Президент США Дональд Трамп підписав законопроект, що включає податкові знижки та витрати на оборону, в день святкування Дня незалежності.

10 годин, 54 хвилини

Трамп повертає бюджетний законопроект до Конгресу США

Бюджетний законопроект Дональда Трампа повертається до Палати представників США перед дедлайном 4 липня.

2 дні, 17 годин

Сенат США схвалив податковий законопроект Трампа

Сенат США ухвалив законопроект Трампа про податкові знижки та витрати, незважаючи на суперечки серед республіканців.

3 дні, 7 годин

Законопроєкт Трампа про податки пройшов голосування в Сенаті США

Законопроєкт про скорочення податків, просуваний Трампом, отримав підтримку в Сенаті США, але його подальша доля залишається під питанням.

5 днів, 13 годин