Політика

Законопроєкт №12414 загрожує незалежності антикорупційних органів

Директор НАБУ та керівник САП закликали президента не підписувати законопроєкт, що обмежує їхню незалежність.

Законопроєкт №12414 загрожує незалежності антикорупційних органів

Протест проти законопроєкту

Директор Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) Семен Кривонос та керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) Олександр Клименко виступили з рішучим протестом проти ухваленого Верховною Радою законопроєкту №12414. На брифінгу 22 липня вони закликали президента Володимира Зеленського не підписувати цей закон, який, на їхню думку, загрожує незалежності антикорупційних органів.

Загроза незалежності антикорупційних органів

Семен Кривонос підкреслив, що ухвалений законопроєкт фактично знищує незалежність НАБУ і САП, підриваючи антикорупційну інфраструктуру, створену після Євромайдану. Він зазначив, що прийняття цього закону може мати серйозні наслідки не лише для боротьби з топкорупцією, але й для євроатлантичного курсу України. Кривонос закликав президента ветувати законопроєкт, «поки ще є така можливість».

Обшуки в НАБУ

Контекстом для цих заяв стали обшуки, які 21 липня провели Служба безпеки України (СБУ) та Державне бюро розслідувань (ДБР) за підтримки Офісу генпрокурора. Вони провели понад 70 обшуків у співробітників НАБУ, що викликало обурення серед антикорупційних активістів. За інформацією бюро, обшуки проходять у справах, у яких фігурують принаймні 15 їхніх співробітників.

Ситуація з обшуками

Слідчі дії, за словами НАБУ, проводяться без судових ухвал, що викликає додаткові питання щодо законності таких дій. Справи, за якими проводяться обшуки, є досить різноманітними. Частина з них включає серйозні підозри у співпраці топпосадовців НАБУ з росією, інші стосуються ДТП за участю співробітників бюро, що сталися ще у 2023 та 2021 роках.

Висновки

З огляду на ці події, ситуація навколо антикорупційних органів в Україні стає дедалі напруженішою. Важливо, щоб президент Володимир Зеленський врахував думку керівників НАБУ та САП, перш ніж ухвалювати рішення щодо законопроєкту №12414. Як зазначає Forbes, наслідки можуть бути серйозними для всієї антикорупційної системи в Україні.

Нове

Суд у Гаазі зняв арешт з активів Газпрому в Нідерландах

Суд у Гаазі скасував арешт активів Газпрому в Нідерландах, посилаючись на державний імунітет. Українські компанії вимагали компенсації за втрати.

0 хвилин

Законопроєкт обмежує незалежність НАБУ та САП в Україні

В Україні ухвалено закон, що підпорядковує НАБУ та САП Офісу генпрокурора, викликавши занепокоєння Єврокомісії.

26 хвилин

Верховна Рада ліквідує незалежність НАБУ та САП

Верховна Рада ухвалила законопроєкт, що підпорядковує НАБУ та САП генпрокурору, викликавши протести серед депутатів.

3 години, 47 хвилин

Зеленський закликаний накласти вето на закон про НАБУ і САП

Директор НАБУ Семен Кривонос закликав президента України накласти вето на закон, що обмежує повноваження антикорупційних органів.

5 годин, 7 хвилин

Верховна Рада обмежила незалежність НАБУ та САП

Верховна Рада ухвалила законопроєкт, що підпорядковує НАБУ та САП генпрокурору. Це викликало занепокоєння серед антикорупційних експертів.

5 годин, 15 хвилин

<