Економіка

Законопроєкт для мобільного звʼязку: швидше будівництво базових станцій

Верховна Рада ухвалила законопроєкт, що пришвидшить будівництво базових станцій мобільного звʼязку в Україні. Тепер оператори отримуватимуть землю втричі швидше.

Швидше до 4G: нові можливості для України

25 березня Верховна Рада України вдруге ухвалила законопроєкт № 9549, який має на меті пришвидшити будівництво мереж мобільного звʼязку. Як повідомив віцепремʼєр – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, нові зміни дозволять операторам швидше отримувати земельні ділянки для будівництва базових станцій. Тепер строки отримання дозволів скорочуються з шести до трьох місяців.

Цей законопроєкт стане важливим кроком для покращення мобільного звʼязку в Україні, особливо в віддалених районах. Завдяки новим нормам, 4G зʼявиться швидше не лише в містах, а й у селищах, що дозволить жителям отримати стабільний доступ до мобільного інтернету. "Тепер 4G скоріше зʼявлятиметься у віддалених куточках України, а також уздовж автошляхів", – зазначив Федоров.

Відновлення звʼязку на деокупованих територіях

Згідно з інформацією пресслужби Мінцифри, новий закон також сприятиме відновленню звʼязку на деокупованих територіях. Багато базових станцій зазнали пошкоджень, і операторам необхідно будувати нові станції, щоб забезпечити звʼязок у цих регіонах. "Одна з пріоритетних цілей Мінцифри до 2030 року – забезпечити 98% населення якісним мобільним зв’язком у кожному куточку країни", – підкреслив міністр.

Контекст ухвалення закону

Цей законопроєкт вперше був ухвалений Верховною Радою 21 серпня 2024 року. Однак його редакція викликала суспільний резонанс через можливість примусового вилучення землі у фізичних та юридичних осіб для будівництва базових станцій. Після петиції на сайті Офісу президента, яка закликала накласти вето на закон, президент Володимир Зеленський не підписав документ, і в листопаді його відправили на доопрацювання. В остаточній версії спірну норму було змінено.

Таким чином, новий законопроєкт відкриває нові можливості для розвитку мобільного звʼязку в Україні, що, безумовно, позитивно вплине на якість життя громадян.

Джерело: Forbes