Політика

Заклик до росії: 30-денне припинення вогню з Україною

Міністри закордонних справ Європи закликали росію до безумовного припинення вогню з Україною на 30 днів для мирних переговорів.

Заклик до росії: 30-денне припинення вогню з Україною

Міністри закордонних справ закликають до миру

12 травня 2025 року міністри закордонних справ Франції, Німеччини, Італії, Польщі, Іспанії, Великобританії та Верховна представниця Європейського Союзу з зовнішньої і безпекової політики Кая Каллас закликали росію "без зволікання" погодитись на безумовне 30-денне припинення вогню та мирні переговори з Україною. Ця спільна заява була ухвалена за підсумками зустрічі у форматі "Веймарського трикутника+" у Лондоні.

Підтримка України

Учасники зустрічі привітали "мирні зусилля під керівництвом США" та перспективу подальших переговорів цього тижня. Вони зазначили, що росія поки що не виявила жодного серйозного наміру досягти прогресу у мирних переговорах. "Ми приєдналися до України, закликаючи до негайного, повного, безумовного 30-денного припинення вогню, щоб створити простір для переговорів про справедливий, всеохоплюючий та тривалий мир", - йдеться у заяві.

Підтвердження суверенітету України

Міністри також підтвердили "повну підтримку" безпеки, суверенітету та територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів. Вони підкреслили, що мир в Україні може бути тривалим лише за умови, що він ґрунтуватиметься на міжнародному праві, включаючи Статут Організації Об'єднаних Націй. Україна повинна мати можливість захищатися від будь-якого майбутнього нападу з боку росії.

Підтримка Збройних сил України

"Ми обговорили, як ми будемо надалі активізувати європейські зусилля для підтримки України в її постійній обороні від агресивної війни росії. Україна повинна бути впевнена у своїй здатності продовжувати успішно протистояти російській агресії за нашої підтримки", - зазначили міністри. Вони також пообіцяли працювати з Києвом над ініціативами щодо зміцнення Збройних сил України, поповнення запасів боєприпасів та техніки, а також подальшого нарощування промислового потенціалу.

Гарантії безпеки для України

Країни також зауважили, що для забезпечення гарантій безпеки для України продовжать вивчати можливість створення "сил стримування", які б допомогли забезпечити майбутній мир і підтримати відновлення ЗСУ. "І ми працюватимемо над новими зобов'язаннями щодо реконструкції та відновлення, зокрема на Конференції з відновлення України в Римі 10-11 липня, щоб забезпечити, щоб майбутня безпека України була підкріплена динамічною економікою", - зазначається в заяві.

Обмеження для росії

Міністри домовилися "вжити амбітних заходів" для зменшення здатності росії вести війну шляхом обмеження її доходів, зокрема через порушення роботи "тіньового флоту", посилення обмеження цін на нафту та скорочення імпорту російських енергоносіїв. "Ми будемо тримати російські суверенні активи в наших юрисдикціях знерухомленими, доки росія не припинить свою агресію та не заплатить за завдану шкоду", - пообіцяли учасники зустрічі.

Ця спільна заява є важливим кроком у підтримці України та закликом до миру в регіоні, що продовжує залишатися напруженим через агресію росії. За даними DW, міжнародна спільнота продовжує шукати шляхи для досягнення стабільності та безпеки в Україні.