Політика

Західні санкції проти росії потрібно посилити, вважає Стармер

Санкції проти росії мають бути посилені, щоб змусити її до переговорів, заявив прем'єр-міністр Великої Британії Кір Стармер.

Санкції як інструмент тиску

Прем'єр-міністр Великої Британії Кір Стармер під час зустрічі з європейськими лідерами у Парижі наголосив на необхідності посилення західних санкцій проти Росії. Він зазначив, що президент Росії Володимир Путін намагається грати в ігри та вигравати час, вимагаючи зняття санкцій перед укладенням мирної угоди в Чорному морі, яку погодили США.

"Зараз не час для ослаблення санкцій – зараз час для їх посилення, щоб змусити Росію сісти за стіл переговорів", – заявив Стармер. Він підкреслив, що політичний настрій для досягнення справедливого миру в Україні є сильнішим і ширшим, ніж будь-коли раніше.

Європейська підтримка України

Французький президент Еммануель Макрон, який спільно з Стармером організував саміт "коаліції охочих", також висловив думку про створення європейських сил, які могли б реагувати на можливі атаки з боку Москви. Стармер зазначив, що для мирних переговорів Україні потрібен рамковий план і терміни.

"Ми повинні йти далі, щоб підтримати мирний процес, підтримати Україну та збільшити тиск на Росію", – додав він. Це включає в себе посилення економічного тиску на Росію та прискорення нових жорсткіших санкцій.

Військова допомога Україні

Стармер також оголосив, що Велика Британія буде головувати на наступній зустрічі контактної групи з оборони України, яка складається з десятків країн, щоб надати подальшу військову допомогу. Він підкреслив, що керівники оборонних відомств Великої Британії, Франції та Німеччини зустрінуться в Україні, хоча дату не уточнив.

Під час розмови з президентом України Володимиром Зеленським Стармер звинуватив Росію у продовженні завдання руйнівних атак на український народ. Зеленський, у свою чергу, зазначив, що всі учасники зустрічі розуміють, що Росія не прагне миру.

Вимоги Москви

Росія та Україна звинувачують одна одну у порушенні умов угоди про призупинення атак на енергетичну інфраструктуру. Кремль заявив, що угода не набуде чинності, поки не будуть зняті санкції з російських банків та виробників, які беруть участь у міжнародній торгівлі продовольством та добривами.

Серед вимог Москви – повторне підключення російських банків до системи SWIFT, зняття обмежень на обслуговування суден під російським прапором, а також скасування санкцій на постачання сільськогосподарської техніки. Президент США Дональд Трамп заявив, що уряд США розглядає запит Москви, але ЄС наголосив, що не розгляне зняття санкцій до безумовного виведення російських військ з території України.

Єдність європейських лідерів

Макрон підтвердив, що європейські країни одностайно погодилися, що санкції проти Москви не повинні бути зняті.

"Час не підходить для зняття санкцій... Ми повинні підтримувати економічний тиск", – сказав він. Лідери Європи продемонстрували єдність у Парижі, хоча багато з них вже виключили можливість відправлення військ до України.

Деякі країни, такі як Фінляндія та Польща, відчувають безпосередню загрозу з боку Росії і вважають, що їхні війська повинні захищати власні кордони. Інші побоюються, що відправлення солдатів може бути непопулярним рішенням вдома. Прем'єр-міністр Італії Джорджія Мелоні, яка висловлювала скептицизм щодо плану Франції та Великої Британії, працює над альтернативним варіантом, який передбачає участь солдатів в Україні виключно в рамках миротворчого контингенту ООН.

Згідно з інформацією BBC, російська сторона заявила, що європейські сили в Україні можуть призвести до прямого зіткнення між Росією та НАТО. Спікер Міністерства закордонних справ Росії Марія Захарова зазначила, що Москва категорично проти такого сценарію.