
У п'ятницю, 25 квітня, голови комітетів з закордонних справ парламентів країн Балтії, Франції, Чехії, Великобританії та України оприлюднили спільну заяву, в якій наголосили на важливості відмови від компромісів щодо суверенітету і територіальної цілісності України. Цей документ був опублікований на офіційному сайті естонського парламенту.
У заяві закликаються Дональд Трамп і Конгрес США "продемонструвати справжнє лідерство перед глобальною загрозою, яка походить від росії як держави-агресора". Голови комітетів підкреслили, що "необхідно не піддаватися на шантаж і обман" з боку Кремля.
Прискорення інтеграції України
У тексті також містяться заклики до прискорення процесу вступу України до Євросоюзу і НАТО. Це питання стало особливо актуальним на фоні триваючої агресії росії. Зокрема, учасники заяви вимагають конфіскації заморожених активів рф на користь України, а також притягнення до відповідальності за воєнні злочини президента росії володимира путіна та його спільників.
"Ми не повинні повторювати помилок, допущених у Мюнхені 1938 року. Переговори з воєнним злочинцем путіним безглузді: його головна мета - послабити і принизити нашого союзника, Сполучені Штати", - йдеться в документі.
Історичний контекст
Заява, підписана головою комісії рійгікогу (парламенту Естонії) з закордонних справ Марко Міхкельсоном, нагадує про історичні уроки, зокрема про мюнхенську угоду 1938 року, коли світові лідери намагалися уникнути конфлікту, підписавши угоду з Адольфом Гітлером, що призвело до подальшої агресії. Угода, підписана прем'єр-міністром Великобританії Невілом Чемберленом, прем'єр-міністром Франції Едуардом Даладьє, лідером фашистської Італії Беніто Муссоліні та фюрером нацистської Німеччини Адольфом Гітлером, закріпила приєднання Судетської області до Німеччини, не запросивши Чехословаччину до переговорів.
Ця історія служить нагадуванням про небезпеку компромісів з агресорами, що може призвести до ще більших втрат у майбутньому. Учасники заяви закликають до рішучих дій, щоб запобігти повторенню подібних помилок у сучасному світі.
Згідно з інформацією DW, ця спільна заява підкреслює важливість міжнародної підтримки України в умовах агресії з боку росії.
агресія Росії вступ до НАТО історичний контекст міжнародна підтримка територіальна цілісністьУкраїна висунула п’ять вимог для завершення війни з росією
Українська делегація в Лондоні представила США пропозиції для завершення війни з росією, включаючи невизнання анексії Криму.
25 квітня 2025 р. 10:45
Мирна угода: територіальна цілісність України — вимога Європи
Європейські країни вважають, що будь-яка мирна угода з росією має включати територіальну цілісність України. Про це заявив офіс президента Франції.
23 квітня 2025 р. 16:36
Німеччина не поспішає з відправленням військ в Україну
Уряд Німеччини відмовляється від тиску щодо відправлення військ для миротворчої місії в Україні, заявив речник уряду.
17 березня 2025 р. 14:48
Макрон закликає до спокою у відносинах між США та Україною
Французький президент Еммануель Макрон закликав до спокою після напружених переговорів між США та Україною, підкреслюючи важливість підтримки Києва.
13 лютого 2025 р. 10:58