Економіка

Втрати України у видобутку газу через атаки рф: 50%

Внаслідок атак рф Україна втратила майже 50% видобутку газу. Прем'єр Шмигаль розповів про плани компенсації втрат.

Втрати в газовидобутку через атаки рф

Внаслідок масованих атак військ російської Федерації на українську газовидобувну інфраструктуру, Україна втратила майже 50 відсотків усього видобутку газу. Про це на засіданні уряду у вівторок, 29 квітня, повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

"Попри це сектор вистояв і стабільно забезпечує споживачів 'блакитним паливом'," - зазначив він. Втрати у видобутку, за словами Шмигаля, планується компенсувати, зокрема, за рахунок імпорту. "Від початку року вже законтрактовано 1,5 мільярда кубометрів газу. Ще 300 мільйонів кубометрів зрідженого природного газу (LNG) 'Нафтогаз' закупить у польської компанії Orlen," - поінформував Шмигаль.

Диверсифікація джерел енергоресурсів

Прем'єр-міністр підкреслив важливість диверсифікації джерел енергоресурсів, щоб гарантовано мати достатні обсяги газу на наступну зиму. Також він нагадав, що Україна підписала угоду з Європейським банком реконструкції та розвитку про залучення 270 мільйонів євро та отримає грант у розмірі 140 мільйонів євро від уряду Норвегії. "За ці кошти плануємо закупити додатково близько одного мільярда кубометрів газу, аби в оселях українців наступної зими було світло і тепло," - повідомив Шмигаль.

Прискорення газовидобутку

Уряд також ухвалить рішення для прискорення газовидобутку в Україні. "Приватним підприємствам нафто- і газовидобувної сфери максимально спрощуємо процедури облаштування установок зберігання енергії, а також будівництва об'єктів, необхідних для приєднання до газотранспортної системи України," - зазначив він.

Відновлення енергетичних об'єктів

Окрім того, відбудова пошкоджених енергетичних об'єктів в Україні "триватиме у безперервному режимі, 24/7", запевнив Шмигаль. "Обов'язково відновимо все, що можна відновити. Дякую українським енергетикам за невтомну працю," - сказав він.

Нагадаємо, минулий опалювальний сезон для України виявився надзвичайно важким та завершився з рекордно низькими запасами газу у сховищах - 0,675 мільярда кубометрів, що становить близько 2,2 відсотка від максимальної місткості сховищ. Наприкінці березня, щойно закінчився опалювальний сезон, Україна почала шукати кошти на закупівлю газу на наступну зиму.

Згідно з інформацією DW