Минулого року понад 122 мільйони людей були змушені залишити свої домівки через війни й насильство. Про це йдеться у звіті "Врятувати мир", який у понеділок, 2 червня, у Берліні представили чотири наукові установи: Міжнародний центр дослідження конфліктів у Бонні (BICC), Інститут дослідження миру та безпеки при Гамбурзькому університеті (IFSH), Інститут розвитку й миру (INEF) та Лейбніцький інститут досліджень миру і конфліктів (PRIF).
Основні причини біженства
Автори звіту, згадуючи найперше війни у Секторі Гази, росії проти України та у Судані, застерігають світ від надмірної мілітаризації. Вони вважають, що політики занадто багато уваги приділяють військовим рішенням. "З'явилася нова енергія і готовність порушувати міжнародне право. Це нас дуже турбує", - зазначив професор Крістофер Даазе, співавтор звіту.
Вплив Дональда Трампа
За словами дослідника, ліберальний світовий порядок досяг межі. Як наслідок, правила ведення війни вже "не є такими обов'язковими, як раніше". Як стверджують дослідники миру, значний внесок у такий розвиток подій зробив президент США Дональд Трамп, оскільки з ним США перестали бути стабілізуючим фактором у міжнародній політиці. "Ми боїмося, що деякі держави та уряди можуть взяти приклад з Дональда Трампа", - заявив Даазе.
Заклик до дій
Експерти закликають до зменшення мілітаризації та більшої уваги до мирних рішень. Вони вважають, що міжнародна спільнота повинна знайти нові способи вирішення конфліктів, щоб уникнути подальшого зростання числа біженців. Згідно з інформацією DW, у світі зараз понад 120 збройних конфліктів, що підкреслює терміновість ситуації.