
Ситуація з венесуельськими депортованими
Родини венесуельських депортованих, які утримуються в відомій тюрмі Секот в Ель-Сальвадорі, можуть звертатися до уряду за їх звільненням. Проте ефективність цього процесу викликає запитання, оскільки країна піддається критиці за довільні затримання з боку правозахисних організацій та навіть Державного департаменту США.
Голова Комісії з прав людини та свободи слова Ель-Сальвадору, Андрес Гусман, повідомив CNN, що ті, хто вважає, що їхні родичі "несправедливо" утримуються, можуть подати свої скарги до офісу. Родини, включаючи тих, чиї близькі були депортовані з США, з нетерпінням чекають новин про своїх рідних.
Депортація та звинувачення
Венесуельці є частиною 238 осіб, яких президент США Дональд Трамп депортував до Ель-Сальвадору минулого тижня, звинувачуючи їх у зв'язках з венесуельською бандою Трен де Арагуа. Депортовані були переведені до Центру терористичного утримання, відомого як Секот, найбільшої в'язниці в Америці.
Багато родичів стверджують, що впізнали своїх близьких серед депортованих і заперечують висунуті звинувачення. Уряд Венесуели та численні родини критикують ставлення до їхніх близьких в Ель-Сальвадорі, стверджуючи, що ні ель-сальвадорці, ні США не надали доказів того, що депортовані є членами банд.
Умови утримання
Секот, що має місткість 40 тисяч осіб, давно піддається критиці з боку правозахисників за нелюдське ставлення до ув'язнених. Державний департамент США навіть визнав "катування або жорстоке, нелюдське або принизливе поводження" з боку сил безпеки в звіті 2023 року, в якому також вказувалося на "жорсткі та небезпечні умови в'язниць".
На сьогоднішній день в Секоті, за оцінками, утримується від 10 до 20 тисяч ув'язнених, а останніми прибулими є 261 особа, депортовані адміністрацією Трампа. Проте досі ні США, ні Ель-Сальвадор не ідентифікували венесуельців, яких депортували та ув'язнили.
Політичні наслідки
Президент Ель-Сальвадору Найіб Букеле заявив, що затримані відбуватимуть рік у в'язниці, але, можливо, й довше. Офіс Гусмана не має повноважень ухвалювати рішення; він лише отримує та передає інформацію про тих, кого вважають несправедливо затриманими, відповідним органам.
Експерти, такі як Густаво Флорес-Масіас, професор уряду та публічної політики в Корнельському університеті, вважають, що пропозиція комісії "малоймовірно принесе результати". Гусман, будучи призначеним Букеле, більше зацікавлений у захисті рекорду уряду, ніж у захисті прав затриманих.
Заклик до повернення
Уряд Венесуели подвоїв зусилля з вимогою повернути своїх громадян. Президент Ніколас Мадуро закликав Букеле передати венесуельців до Каракаса. У відповідь на це Букеле не прокоментував ситуацію, а також не відповів на запит CNN.
У суботу спеціальний посланець Венесуели для мирних переговорів, Хорхе Родрігес Гомес, оголосив про угоду з США щодо репатріації венесуельців, затриманих у США, назад до Венесуели. "Міграція не є злочином, і ми не зупинимося, поки не досягнемо повернення всіх, хто цього потребує," - сказав Родрігес.
Уряд Ель-Сальвадору наполягає на тому, що права депортованих дотримуються, і що іноземці не підлягають іншому ставленню, ніж місцеві ув'язнені. Проте риторика не зменшує масового невдоволення та зростаючої напруги між США та Венесуелою. У вівторок групи венесуельців протестували в Каракасі, деякі з них стверджували, що впізнали своїх родичів серед депортованих і вимагали їх повернення додому.
Венесуела депортація Ель-Сальвадор політичні наслідки правозахисникиСекретарка внутрішньої безпеки США відвідала суперечливу в'язницю в Сальвадорі
Секретарка внутрішньої безпеки США Крісті Ноем відвідала в'язницю в Сальвадорі, куди депортовано 238 венесуельців, що викликало обурення в США та Венесуелі.
26 березня 2025 р. 20:58
Депортація венесуельців: США відновили рейси до Венесуели
США відновили рейси для депортації венесуельців, які повертаються на батьківщину. Президент Мадуро назвав це шансом звільнити мігрантів.
24 березня 2025 р. 11:44
Депортація венесуельців: родини в шокові через помилки
У Венесуелі родини втрачають зв'язок з близькими через помилкові депортації. Багато з них вважають, що їхні рідні стали жертвами системи.
19 березня 2025 р. 21:34