
У Велику суботу, 19 квітня, по всій Німеччині відбулися традиційні великодні марші, які зібрали тисячі людей, що висловлювали свої вимоги щодо миру. Основними закликами учасників стали роззброєння, відмова від ядерної зброї, а також припинення військових дій в Україні та Секторі Гази.
За оцінками поліції, у Берліні до великоднього маршу під гаслом "Хай буде мир!" долучилися близько 1,8 тисячі людей. У центрі Ганновера зібралися близько тисячі учасників. Загалом до Великоднього понеділка заплановано близько 110 демонстрацій, мітингів, велопробігів та інших акцій у більш ніж 90 містах Німеччини, зокрема в Берліні, Бремені, Мюнхені, Лейпцигу і Штутгарті.
"Цього року великодні марші насамперед звернені до нової урядової коаліції з вимогою зробити Німеччину спроможною до миру, а не до війни", - заявив представник національного об'єднання антивоєнних організацій і груп Німеччини - Netzwerk Friedenskooperative (NF) - Крістіан Ґолла. На його думку, плани майбутнього уряду з переозброєння країни обернуться для неї новими боргами.
Заклик до відмови від нарощування озброєнь, за словами Голла, має бути застосований і в політиці щодо України. "Шлях до миру для народу України веде не через дедалі більшу кількість зброї, а через переговори", - цитує представника NF агентство dpa.
У Берліні поряд із великоднім маршем пройшла контрдемонстрація, організована українською неурядовою організацією Vitsche. Її учасники тримали в руках українські прапори і плакати з написами: "Демократія повинна вміти захищатися!" і "Помилковий пацифізм вбиває".
Співголова партії "Союз-90/Зелені" Франциска Брантнер в інтерв'ю тижневику Wochentaz також розкритикувала заклики під час великодніх маршів припинити постачання озброєння Україні. "Нас об'єднує прагнення до миру, безумовно. Те, що мене турбує в подібних закликах - бути лівим для мене означає бути антиімперіалістом, підтримувати жертву агресії, а не агресора", - заявила політикиня.
Ці події підкреслюють складність сучасних мирних ініціатив та різноманітність думок щодо способів досягнення миру в Україні та інших конфліктах. Учасники маршів та контрдемонстрацій продовжують активно висловлювати свої позиції, що свідчить про важливість обговорення цих питань у суспільстві.
Згідно з інформацією DW, великодні марші в Німеччині стали важливою платформою для висловлення думок про мир та безпеку у світі.
антивоєнні ініціативи війна демонстрації мир НімеччинаБундестаг не запрошує росію та Білорусь на пам'ятні заходи
Посол України в Німеччині Олексій Макеєв підтримав рішення Бундестагу не запрошувати представників росії та Білорусі на урочистості з нагоди завершення Другої світової війни.
17 квітня 2025 р. 17:36
Брюссель: Третій Конгрес антивоєнних ініціатив зібрав активістів
У Брюсселі відбувся третій Конгрес антивоєнних ініціатив, де зібралися понад три сотні активістів з різних країн, включаючи українців та росіян.
12 квітня 2025 р. 06:48
Неонацистська демонстрація у Берліні: сутички та затримання
У Берліні відбулася демонстрація неонацистів, яка завершилася сутичками з контрпротестувальниками. Поліція затримала близько 40 осіб.
22 березня 2025 р. 21:48
Німеччина збільшує витрати на оборону та інфраструктуру
Німецькі законодавці проголосували за істотне збільшення витрат на оборону, що може змінити європейську безпеку.
18 березня 2025 р. 15:51