
У четвер, 25 квітня 2025 року, у мексиканському штаті Халіско були вбиті два активісти, які привернули увагу до жахливого "виправного табору", пов'язаного з організованою злочинністю. За інформацією мексиканських властей, жертвами стали Марія дель Кармен Моралес та її син Хайме Даніель Рамірес Моралес, які активно боролися за права зниклих людей у Мексиці.
Активізм за права зниклих
Марія дель Кармен Моралес була членом групи "Воїни-пошуковці Халіско", яка займається пошуком зниклих осіб. Її син, Ернесто Хуліан Рамірес Моралес, зник 24 лютого 2024 року в Лас Вільяс де Тлахомулько, Халіско. У березні група оголосила про виявлення ранчо Ізагірре, яке містило таємні крематорії та поховані людські останки, що, за припущеннями, було центром операцій злочинного угруповання. Група назвала це місце "виправним табором", де злочинці заманювали потенційних рекрутів і утримували їх проти їхньої волі.
Реакція влади
Хоча мексиканські власті не використовували термін "виправний табір" у своїх коментарях, прокуратура штату Халіско повідомила, що наразі немає доказів, які б пов'язували вбивство з активізмом Моралес. "Але це не означає, що це не розслідується, всі можливості повинні бути вичерпані", - зазначив Деніс Родрігес, речник прокуратури Халіско.
На ранковій пресконференції президентка Клаудія Шейнбаум заявила, що підсекретар з прав людини Мексики зв'яжеться з родиною Моралес, щоб запропонувати їм допомогу, і закликала до подальшого розслідування. "Це має бути ретельно розслідувано. Не може бути висновку, що це не пов'язано з [роботою Моралес]. Це має бути ретельно розслідувано", - підкреслила Шейнбаум.
Ситуація в Халіско
Це вже другий випадок за менше ніж місяць, коли люди, які шукали справедливість за зниклих членів родини, стали жертвами вбивств у Халіско. 2 квітня Тереса Гонсалес померла після шести днів у лікарні після нападу з вогнепальною зброєю. За даними групи "Світло надії зниклих Халіско", Гонсалес була атакована під час спроби викрадення. Вона шукала свого брата, який зник у лютому 2024 року в Гвадалахарі, другому за величиною місті Мексики, де за останні роки зникло найбільше людей.
Ці події підкреслюють серйозні проблеми, з якими стикається Мексика у боротьбі з організованою злочинністю та захистом прав людини. Як повідомляє CNN, ситуація залишається напруженою, і активісти продовжують боротися за справедливість, незважаючи на загрози.
активізм вбивства Мексика організована злочинність права людиниСуд у Луїзіані вирішить долю активіста Колумбійського університету
Суддя у Луїзіані розгляне можливість звільнення активіста Махмуда Халіла з-під варти. Його депортація пов'язана з протестами проти війни в Газі.
11 квітня 2025 р. 11:54
Вбивство студентки в Італії: новий випадок насильства проти жінок
Вбивство 22-річної студентки Сари Кампанелли в Італії викликало обурення через зростання насильства проти жінок.
02 квітня 2025 р. 14:00
Секрети масового вбивства в Сирії: свідчення очевидців
У селі Аль-Санобар в Сирії відбулися жахливі вбивства, які викликали обурення. Свідки розповідають про масові страти та насильство.
17 березня 2025 р. 06:08
Скандал з торгівлею людьми: США скорочують фінансування
Скорочення фінансування програм протидії торгівлі людьми в США загострює глобальну кризу, що торкається тисяч жертв у Південно-Східній Азії.
10 березня 2025 р. 21:40