Політика

ВАКС заочно взяв під варту співвласника чеської фірми

Вищий антикорупційний суд заочно взяв під варту Владислава Кліщара у справі Дмитра Сенниченка.

ВАКС заочно взяв під варту співвласника чеської фірми

ВАКС ухвалив рішення про заочний арешт

4 липня 2025 року Вищий антикорупційний суд (ВАКС) ухвалив рішення про заочний арешт Владислава Кліщара, співвласника чеської фірми Belanto trade s.r.o. Суд також дозволив провести заочне розслідування у справі колишнього голови Фонду державного майна України Дмитра Сенниченка. Це рішення було ухвалене 2 липня 2025 року.

Обвинувачення у злочинній організації

Згідно з інформацією, правоохоронці Австрії та Франції виявили та арештували активи, пов'язані з підозрюваними у злочинній організації, яку очолював Дмитро Сенниченко. Ця організація підозрюється у розкраданні коштів Одеського припортового заводу, одного з найбільших хімічних підприємств України. У грудні 2024 року французькі правоохоронці арештували нерухомість підозрюваних на загальну суму майже 6,5 мільйона євро.

Розслідування та екстрадиція

Наразі тривають заходи щодо встановлення іншого майна учасників злочинної організації, а також їх розшуку та екстрадиції. За даними слідства, угрупування заволоділо понад 500 мільйонами гривень коштів державних підприємств, включаючи АТ "Одеський припортовий завод" та АТ "Об'єднана гірничо-хімічна компанія". Легалізація доходів, отриманих злочинним шляхом, оцінюється у понад 10 мільярдів гривень.

Ситуація з розшуком підозрюваних

У грудні 2023 року Національне антикорупційне бюро (НАБУ) зупинило розслідування справи про злочинну організацію Сенниченка через розшук підозрюваних та направлення запиту до Сполучених Штатів Америки. Колишній голова ФДМУ Дмитро Сенниченко, який втік за кордон, та ще шість фігурантів справи перебувають у розшуку. На сьогодні у справі вже 11 підозрюваних.

Корупційні схеми на ОПЗ

22 березня 2023 року НАБУ і Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) викрили два епізоди діяльності злочинної організації. Перший з них стосується корупції на Одеському припортовому заводі, де 99,56% акцій належить державі. На початку 2020 року голова ФДМУ домігся обрання "лояльних" членів наглядової ради ОПЗ, які згодом погодили призначення учасника злочинної організації директором заводу.

Ці події підкреслюють серйозні проблеми з корупцією в Україні та необхідність подальшого розслідування та покарання винних у розкраданні державних коштів. За даними ЦПР, ситуація залишається під контролем правоохоронних органів, які продовжують працювати над розкриттям усіх деталей справи.

Нове

Херсон: тендер на капітальний ремонт водогону за 14,7 млн грн

У Херсоні оголосили тендер на капітальний ремонт водогону вартістю 14,7 млн грн. Підрядника оберуть до середини липня.

0 хвилин

Антикорупційна прокуратура подала позов щодо активів в Одеській області

Спеціалізована антикорупційна прокуратура подала позов про визнання необґрунтованими активів посадовця в Одеській області на 1,9 млн грн.

2 тижні, 1 день

НАБУ оголосило підозру екс-директору Поліграфкомбінату

Національне антикорупційне бюро України повідомило про підозру колишньому директору ДП "Поліграфкомбінат" у корупційних діях.

1 місяць, 1 тиждень

Одеська область: затримано ділків за фіктивне працевлаштування

У Подільському районі Одеської області правоохоронці викрили схему фіктивного працевлаштування для уникнення мобілізації.

1 місяць, 3 тижні

ВАКС відправив під домашній арешт засновника "Фіш Тайм Груп"

Вищий антикорупційний суд України обрав запобіжний захід для засновника "Фіш Тайм Груп" у вигляді домашнього арешту.

1 місяць, 4 тижні