Політика

ВАКС відправив під домашній арешт засновника "Фіш Тайм Груп"

Вищий антикорупційний суд України обрав запобіжний захід для засновника "Фіш Тайм Груп" у вигляді домашнього арешту.

ВАКС відправив під домашній арешт засновника "Фіш Тайм Груп"

ВАКС обрав запобіжний захід

5 травня 2025 року Вищий антикорупційний суд України (ВАКС) ухвалив рішення про домашній арешт для засновника товариства з обмеженою відповідальністю "Фіш Тайм Груп". Суд заборонив підозрюваному покидати межі Одеси, де він проживає. Прокурор вимагав більш суворий запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, проте суд вирішив обрати нічний домашній арешт з 22:00 до 6:00 наступного дня.

Суть обвинувачення

Згідно з інформацією слідства, засновник ТОВ намагався обманути знайомого, видавши себе за особу, наближену до керівництва Міністерства аграрної політики та продовольства України, Фонду державного майна України та Державного агентства меліорації та рибного господарства. Він стверджував, що може забезпечити призначення потерпілого на посаду директора державної риболовецької компанії Fishing Company S.A.

У березні 2024 року, перебуваючи у ресторані Cellini в Одесі, підозрюваний заявив, що призначення можливе лише за умови передачі неправомірної вигоди у розмірі 300 тисяч доларів США заступнику міністра та виконувачу обов'язків голови агентства. Пізніше він змінив формулювання своїх вимог, вказуючи, що компанія буде передана у підпорядкування Фонду держмайна, і кошти мають передаватись через нього.

Шахрайська схема

Під контролем правоохоронців потерпілий передав 30 тисяч доларів США, які підозрюваний прийняв, заявивши, що передасть їх Міністру аграрної політики. Після отримання коштів, підозрюваний одразу передав їх третій особі на зберігання. Як з'ясувалося, він не мав наміру передавати грошові кошти службовим особам, не мав впливу на процес призначення та реалізував шахрайську схему заволодіння майном.

Обов'язки підозрюваного

Суд поклав на підозрюваного ряд обов'язків: він зобов'язаний прибувати за першим викликом, не відлучатись з Одеси без дозволу, повідомляти про зміну свого місця проживання або роботи, утримуватись від спілкування з низкою осіб та здати на зберігання закордонні паспорти.

Ця справа підкреслює важливість боротьби з корупцією в Україні, особливо в умовах, коли державні ресурси та посади можуть стати об'єктом шахрайських схем. Як повідомляє ЦПР, подальші розслідування можуть виявити нові деталі цієї справи.