Суспільство

В Україні вимагають реєстр цивільних полонених росіян

У Києві відбулася акція на підтримку цивільних бранців, які залишаються в полоні.

В Україні вимагають реєстр цивільних полонених росіян

В Україні вимагають реєстр цивільних полонених росіян

У Києві 19 липня відбулася акція "Покинуті в полоні. 4 роки байдужості", організована родинами цивільних бранців, які залишаються в полоні російських окупантів. Учасники акції закликали до створення державного реєстру цивільних полонених та механізму їх повернення.

Проблема безвідповідальності

За словами організаторів, родини полонених залишаються наодинці з проблемою звільнення своїх близьких. Ірина Швець, дружина одного з полонених, зазначила, що в російському полоні перебуває понад 16 тисяч цивільних українців, з яких вдалося звільнити лише 298. "Покинуті в полоні - це не назва, це вирок. Це правда, яку викинули з новин, це очі дітей, які ростуть без відповіді, де їхній тато чи мама", - сказала вона.

Вимоги до держави

Ірина Швець підкреслила, що в Україні досі немає ані реєстру, ані механізмів повернення цивільних полонених. "Ці люди застрягли між статтями Женевських конвенцій і байдужістю української бюрократії. Полон - це коли зранку ти просиш не свободу, а щоб тебе не катували", - додала вона.

Підтримка від колишніх полонених

На акцію прийшов Володимир Жемчугов, колишній цивільний полонений, герой України та співзасновник громадянської платформи "Звільнення в'язнів". Він закликав учасників акції продовжувати боротьбу за звільнення цивільних бранців. "Чисельність цивільних полонених дуже велика. За різними оцінками, їх може бути від 16 до 30 тисяч. Щодня на окупованих територіях потрапляє в полон хоч одна людина", - зазначив Жемчугов.

Заклик до міжнародної спільноти

Володимир Жемчугов також наголосив на необхідності тиску з боку міжнародних організацій, таких як ООН, ОБСЄ, Червоний Хрест та ПАРЄ, для звільнення українців, які перебувають у полоні. "росія порушує всі світові закони, тримаючи цивільних українців, катуючи їх, незаконно утримуючи їх в полоні", - підкреслив він.

Реакція держави

Представник Офісу повноваженого Верховної Ради України з прав людини Владислав Кулик запевнив, що державні органи знають про умови, в яких перебувають цивільні полонені, і що тривають перемовини щодо їх звільнення. "Держава Україна чітко наголосила на тому, що всі цивільні мають бути повернуті без жодних передумов", - зазначив Кулик.

Акція стала важливим нагадуванням про необхідність активізації зусиль для звільнення цивільних бранців, які залишаються в полоні російських окупантів, та про важливість створення механізмів їх повернення.

За даними DW, акція привернула увагу до проблеми, яка залишається актуальною протягом чотирьох років війни.

Нове

Протести проти імміграції в Польщі: тисячі на вулицях

У Польщі відбулися масові протести проти імміграції, зібравши тисячі людей у різних містах.

1 година

Тисячі українців у російських таборах: свідчення жахів

В Європейському парламенті обговорили незаконне утримання українців у російських в'язницях. Правозахисники наводять шокуючі дані про тортури.

2 тижні, 3 дні

Родичі зниклих безвісти військових вимагають справедливості

На Майдані Незалежності в Києві родичі зниклих безвісти військових закликали до дій влади та президента Зеленського.

3 тижні

Втрачені в полон: історії українських цивільних у росії

Татяна Попович шукає свого сина Владислава, який зник у Бучі.

1 місяць, 1 тиждень

Київ: Акція "З полону - додому" для звільнення цивільних

У Києві активісти провели акцію "З полону - додому", вимагаючи повернення цивільних, які незаконно утримуються в росії та на окупованих територіях.

3 місяці, 1 тиждень

<