Суспільство

В Чернігівщині запроваджують фахівців для ветеранів війни

На Чернігівщині триває впровадження інституту фахівців із супроводу ветеранів війни, які допомагають адаптуватися до цивільного життя.

В Чернігівщині запроваджують фахівців для ветеранів війни

Впровадження інституту фахівців із супроводу ветеранів

На Чернігівщині активно реалізується процес впровадження інституту фахівців із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб. На брифінгу в медіацентрі ОВА начальниця відділу з питань ветеранської політики ОДА Оксана Петренко зазначила, що ці фахівці виконують роль провідників для військових, які повертаються до цивільного життя.

Згідно з інформацією, на Чернігівщині вже введено 82 нові посади фахівців. Зокрема, 5 з них працюють у Чернігівському обласному центрі ветеранів війни, 5 – у КНП «Ветеранський простір» Чернігівської міської ради, 34 – у центрах надання соціальних послуг та 9 – у закладах охорони здоров’я громад.

Консультації та супровід ветеранів

Основна діяльність фахівців полягає в консультуванні та супроводі ветеранів. На сьогодні вже прийнято 811 заявок від ветеранів, а також проведено близько 3,5 тисячі заходів у процесі супроводу. Оксана Петренко підкреслила, що наразі вільними залишаються 22 вакансії, а ще 7 фахівців вже пройшли відбір і незабаром будуть працевлаштовані.

Координацію роботи фахівців здійснюють співробітники Відділу з питань ветеранської політики ОДА. Для них організовуються семінари та роз’яснювальна робота щодо змін у законодавстві, а також проводяться спільні зустрічі з представниками установ, які займаються ветеранською політикою.

Навчання фахівців

Фахівці із супроводу ветеранів проходять відповідні навчання. Одне з таких навчань, організоване Міністерством у справах ветеранів України, проходить на базі Бородянського Центру соціально-психологічної реабілітації. Участь у навчанні беруть 13 фахівців з Чернігівщини.

Валентина Шакун, фахівчиня із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб Центру надання соціальних послуг Березнянської селищної ради, поділилася своїм досвідом роботи. Вона зазначила, що з листопада минулого року до неї звернулося 28 ветеранів, а також члени сімей загиблих, зниклих безвісти та полонених.

«До мене найбільше звертаються за інформацією – куди піти, які є пільги, які документи треба зібрати. Працюємо, допомагаємо, навчаємось, щоб надавати кваліфіковану допомогу», – підкреслила Валентина Шакун.

Доступ до інформації

Інформацію про фахівців із супроводу ветеранів та демобілізованих осіб можна знайти на сайті Чернігівської ОВА у розділі «Допомога Захисникам і Захисницям України». Заявку на супровід можна подати через платформу «е–Ветеран».

За даними Голос України, ініціатива спрямована на поліпшення умов життя ветеранів та їх адаптацію до цивільного життя.