Відновлення АЗС UPG
Паливна компанія UPG, яка на початку липня взяла в оренду 34 автозаправні станції Avias і ANP, запустить їх у середині серпня. Про це повідомив засновник UPG Володимир Петренко в інтервʼю Forbes.
Оренда та ремонт
Деталі 34 АЗС, які орендувала UPG, розташовані в Києві. Раніше ними управляла неофіційна група «Приват» Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова. До «приватівської» мережі входило понад 1500 АЗС під близько 15 брендами, зокрема заправки «Укрнафти», яку націоналізували в 2022-му. Решта поступово перестала працювати до початку 2025-го, зокрема через брак пального.
Володимир Петренко зазначив, що орендовані станції потребують великого ремонту, оскільки тривалий час не працювали. На реконструкцію однієї АЗС піде від 1 млн грн. Ремонт почнеться восени, але продаж пального на цих АЗС розпочнеться вже в серпні. Підготовка до цього етапу коштуватиме 3,5 млн грн і включатиме чистку резервуарів та трубопроводів, а також підготовку колонок.
Розвиток UPG
Контекст UPG Володимира Петренка – одна з найбільших мереж АЗС в Україні, займає п’яте місце за обсягами реалізації пального після OKKO, WOG, Ukrnafta та БРСМ-Нафта. Виторг у 2024-му склав 38,4 млрд грн, що на 22% більше, ніж у 2023-му. До липня 2025-го компанія займала девʼяте місце в Україні за кількістю АЗС (87). Оренда 34 заправок Avias і ANP вивела мережу на шосте місце.
Якщо Антимонопольний комітет України дозволить компанії Петренка орендувати ще 200 АЗС, це виведе її на четверте місце. Компанія існує понад 20 років, але лише у липні 2025-го Петренко вперше найняв генерального директора: ним став Олександр Матюшенко, який раніше був членом правління у банку «Південний».
Ситуація з «приватівською» мережею
Тим, що залишилось від «приватівської» мережі АЗС, управляє бізнес-партнер Коломойського Михайло Кіперман, якого розшукує СБУ та НАБУ. Ця ситуація підкреслює складність та динамічність ринку паливних компаній в Україні, де зміни в управлінні та власності можуть суттєво вплинути на конкурентоспроможність.
Детальніше про історію цієї мережі читайте в статті «Мінус 1000 АЗС за 2,5 року. Автозаправна імперія Ігоря Коломойського втратила лідерство».