Політика

Україна закликає ЄС до жорсткіших санкцій проти росії

Україна ініціює нові санкції проти росії, включаючи арешт активів, через відмову США посилити тиск на москву.

Україна закликає ЄС до жорсткіших санкцій проти росії

Україна просить ЄС про нові санкції

За даними Forbes, Наступного тижня Україна звернеться до Європейського Союзу з проханням розглянути нові масштабні кроки щодо ізоляції російської Федерації. Це включає арешт російських активів та запровадження санкцій для деяких покупців російської нафти. Як повідомляє Reuters, 21 травня президент США Дональд Трамп відмовився від посилення санкцій, що спонукало Україну діяти.

Документ з рекомендаціями

Документ, що раніше не публікувався, містить 40 сторінок рекомендацій, які закликають ЄС зайняти більш агресивну позицію щодо санкцій. В Україні стурбовані невизначеністю щодо майбутньої ролі Вашингтона, що може вплинути на єдність ЄС у питаннях санкцій. Серед рекомендацій — ухвалення законодавства, яке прискорить вилучення активів у осіб, що підпадають під санкції, та їх передачу Україні.

Вторинні санкції

ЄС також пропонується розглянути запровадження вторинних санкцій щодо покупців російської нафти, таких як Індія та Китай. Ці санкції можуть суттєво вплинути на великі економіки, які продовжують купувати російську нафту, і стали б важливим кроком, на який Європа досі не наважувалась. Трамп раніше допускав можливість таких санкцій, але наразі вирішив не посилювати тиск на росію.

Вплив США на санкції

Документ також містить заклик до ЄС розглянути можливість використання принципу більшості при прийнятті рішень щодо санкцій, щоб уникнути блокування з боку окремих держав-членів. Україна стурбована, що відхід Вашингтона від західного консенсусу може призвести до коливань у ЄС, де традиційно потрібна одностайність для ухвалення важливих рішень.

Невизначеність та єдність ЄС

Високопосадовець з українського уряду зазначив, що вихід США з режиму санкцій став би величезним ударом для єдності ЄС. Більшість впливу санкцій США походить з домінування долара у світовій торгівлі, з яким євро не може зрівнятися. Невизначеність щодо позиції США уповільнила темпи ухвалення економічних контрзаходів, але не повинна спонукати ЄС до послаблення санкційного тиску.

Реакція на рішення Трампа

Після розмови з президентом росії володимиром путіним, Трамп вирішив не вводити нові санкції, що розбило надії європейських лідерів та Києва. ЄС та Велика Британія вже запровадили додаткові санкції проти росії 20 травня, сподіваючись, що Вашингтон приєднається до них. Однак європейські країни відкрито обговорюють способи, якими вони можуть чинити тиск на москву, якщо США більше не готові брати участь.

Висновок

Україна намагається уникати критики Вашингтона, особливо після суперечки між президентом Володимиром Зеленським та Трампом у Білому домі. Проте, незважаючи на політичні складнощі, Україна продовжує шукати підтримки у ЄС для посилення санкцій проти росії, щоб забезпечити свою безпеку та стабільність у регіоні.

Нове

Фейкові чутки про переворот в Кот-д'Івуар: що відбувається?

У Кот-д'Івуар поширюються фейкові новини про переворот, викликавши занепокоєння серед населення. Експерти вважають це частиною дезінформаційної кампанії.

3 години, 16 хвилин

Санкції проти росії: Трамп визначить момент їх введення

Держсекретар США Марко Рубіо заявив, що нові санкції можуть ускладнити переговори з росією. Трамп вирішить, коли їх запроваджувати.

1 тиждень, 6 днів

Трамп відмовився від санкцій проти росії після розмови з путіним

Президент США Дональд Трамп відмовився підтримувати санкції ЄС проти росії, прагнучи економічної співпраці з москвою.

1 місяць, 2 тижні

Європа активізує дипломатію для тиску на росію

Європейські столиці намагаються зберегти тиск на росію та переконати Трампа не відмовлятися від мирних переговорів щодо України.

1 місяць, 2 тижні

ЄС не обговорює з США помʼякшення санкцій проти росії

Європейський Союз не веде переговорів з США щодо помʼякшення санкцій проти росії, незважаючи на вимоги Кремля.

3 місяці