Економіка

Україна та США підпишуть угоду про економічну співпрацю

Сьогодні, 30 квітня, Україна та США можуть підписати угоду про економічну співпрацю у видобутку копалин, повідомляє Forbes.

Угода про економічну співпрацю

За даними Forbes, У середу, 30 квітня, Україна та США можуть підписати угоду про економічну співпрацю та видобуток копалин. Цю інформацію підтвердив співрозмовник Forbes Ukraine в уряді.

Ключові деталі угоди

Одне з джерел в уряді зазначило, що угода може бути підписана вже сьогодні. Однією з ключових позицій України є те, що раніше надана США допомога не повинна вважатися боргом Києва. Цю інформацію неодноразово підтверджували співрозмовники Forbes в уряді.

27 квітня премʼєр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що під час візиту до Вашингтона вдалося досягти важливих домовленостей. Інші ключові моменти, які обговорювалися, включають: угода не повинна суперечити Конституції України, зобов’язанням щодо інтеграції в ЄС, а також має бути збережений суверенітет над надрами.

Переговори у Вашингтоні

Про можливість підписання угоди та її затвердження урядом 30 квітня також повідомили джерела «РБК-Україна» та «Суспільне». Згідно з їхніми даними, перший віцепремʼєр-міністр Юлія Свириденко наразі перебуває у Вашингтоні, де узгоджуються останні технічні деталі документа.

Зазначається, що Україна готова підписати документ вже сьогодні.

Контекст угоди

17 квітня Україна та Сполучені Штати Америки підписали меморандум, який підтверджує намір сторін фіналізувати угоду про надра. 24 квітня між Україною та США розпочався новий етап переговорів про надра.

Безпосередньо угода про створення спільного інвестиційного фонду укладатиметься між українським державним підприємством та Міжнародною фінансовою корпорацією розвитку США (DFC).

Премʼєр-міністр Денис Шмигаль 27 квітня після зустрічі з міністром фінансів США Скоттом Бессентом заявив, що Україна чітко окреслила свої «червоні лінії». Угода має відповідати європейським зобов’язанням, а також не суперечити Конституції та законодавству України. Вона повинна бути ратифікована Верховною Радою.

Також було досягнуто домовленостей, що в документі не зараховується допомога, надана до її підписання. Джерела FT повідомляли, що рамкова угода, яка знаходиться на стадії завершення, охоплює всі мінеральні ресурси, включаючи нафту та газ, а також основні енергетичні активи на всій території України.