25 квітня 2025 р. 13:41 Україна наполягає на трьох принципових позиціях у мирних переговорах

Три принципові позиції України

Україна наполягає на трьох основних принципах під час переговорів про припинення війни, які були озвучені речником Міністерства закордонних справ Георгієм Тихим. По-перше, Україна не визнає окуповані території, зокрема Крим, російськими. По-друге, країна не погодиться на обмеження своїх Збройних сил та оборонної промисловості. І, по-третє, Україна не прийме вето на свою участь у міжнародних альянсах.

Тихий підкреслив, що ці позиції є незмінними і не є новиною для міжнародної спільноти. "Це три принципові позиції, яких Україна дотримується, це лунало і на цих і на інших переговорах, це не є сюрпризом", – зазначив він.

Офіційна позиція України

Речник МЗС також закликав враховувати офіційну позицію керівництва країни, а не спекуляції в медіа. "Велика частина 'зливів' не відповідає дійсності… Вкиди роблять люди, які, повірте, не хочуть ані миру, ані просування цього процесу", – додав Тихий. Він нагадав, що 45 днів тому Україна погодилася на припинення вогню, але росія продовжила атаки.

"Ця пропозиція і готовність України залишається в силі. росія може на неї пристати в будь-яку мить, коли обере мир, а не війну", – підкреслив речник.

Контекст міжнародних відносин

Важливо зазначити, що адміністрація Дональда Трампа представила Україні проект угоди, що містив умови, вигідні для москви, включаючи визнання США суверенітету росії над Кримом. Президент Володимир Зеленський рішуче відмовився визнавати суверенітет росії над будь-якою територією, захопленою з 2014 року.

23 квітня Трамп розкритикував позицію Зеленського, назвавши її "вкрай шкідливою" для мирних зусиль. Вимоги Трампа про визнання анексії Криму поставили європейські столиці перед складним вибором: підтримати Київ чи стати на бік Вашингтона. За словами європейського чиновника, питання Криму та прагнення України до членства в НАТО є "червоними лініями" для ЄС.

Українська делегація під час переговорів у Лондоні 23 квітня передала США свої пропозиції щодо завершення російсько-української війни. Як повідомляє Forbes, Київ висунув п’ять ключових вимог, які можуть стати основою для подальших переговорів.

ЗСУ Крим мирний процес міжнародні відносини переговори

Україна висунула п’ять вимог для завершення війни з росією

Українська делегація в Лондоні представила США пропозиції для завершення війни з росією, включаючи невизнання анексії Криму.

25 квітня 2025 р. 10:45

Зустріч міністрів закордонних справ у Лондоні не відбулася

23 квітня у Лондоні не відбулася запланована зустріч міністрів закордонних справ Великобританії, США, України, Франції та Німеччини через відмову США від участі.

23 квітня 2025 р. 18:36

Трамп погрожує вийти з переговорів щодо України

Президент США Дональд Трамп заявив про можливий вихід США з мирних переговорів, якщо сторони ускладнюватимуть завершення війни в Україні.

19 квітня 2025 р. 08:39

Україна не отримувала пропозицій про територіальні поступки

МЗС України спростувало інформацію про територіальні поступки для завершення війни. Офіційних пропозицій від США не надходило.

07 березня 2025 р. 14:48