Суспільство

Угорщина схвалила зміни до Конституції, що обмежують права ЛГБТІК

Парламент Угорщини ухвалив зміни до Конституції, які обмежують права ЛГБТІК людей, закріплюючи лише дві статі та забороняючи публічні акції з їхньою символікою.

Угорщина обмежує права ЛГБТІК людей

14 квітня 2025 року Парламент Угорщини ухвалив зміни до Конституції, які, серед іншого, обмежують права ЛГБТІК людей. Як повідомляє Reuters, ці поправки закріплюють в Основному законі, що в Угорщині визнаються лише дві статі — чоловіча і жіноча, які не можуть бути "юридично змінені". Представник уряду Угорщини Золтан Ковач зазначив, що ці зміни спрямовані на захист прав дітей, визначаючи, що "кожна дитина має право на захист і піклування, необхідні для належного фізичного, інтелектуального та морального розвитку".

Контекст змін

Згідно з інформацією DW, урядові законодавці розглядають ці зміни як конституційну гарантію проти ідеологічних впливів, які, на їхню думку, загрожують благополуччю дітей. Ковач підкреслив, що це особливо актуально в контексті таких подій, як прайд-паради.

Це не перше обмеження прав ЛГБТІК людей в Угорщині. Минулого місяця ухвалили закон, який забороняє проводити публічні акції з демонстрацією символіки ЛГБТІК, зокрема веселкових прапорів, а також забороняє подання сексуальності "як самоцілі".

Нові обмеження та їх наслідки

Крім того, нові поправки дозволять призупиняти угорське громадянство для людей з подвійним громадянством, які отримують іноземну підтримку і "можуть становити загрозу для незалежності Угорщини". Ковач зазначив, що ці зміни є частиною ширших зусиль протистояти фінансованим з-за кордону мережам політичного тиску, які, на його думку, підривають угорську демократію та суверенітет.

Також ухвалені зміни стосуються обмежень виконавчої влади у питанні призупинення дії законів під час надзвичайного стану, розширення повноважень місцевої влади щодо питань операцій з нерухомістю, умов проживання та податків. Вони також забороняють "наркотики в усіх формах - від виробництва до реклами".

Висновок

Ці зміни викликали занепокоєння серед правозахисників та міжнародних організацій, які вважають, що вони порушують основні права людини. Угорщина продовжує залишатися в центрі уваги через свою політику щодо ЛГБТІК спільноти, що викликає критику з боку Єврокомісії та інших міжнародних інституцій.