Економіка

Угода України зі США: нові можливості для економіки

Юлія Свириденко анонсувала підписання угод зі США, що відкриває нові перспективи для української економіки.

Угода України зі США: нові можливості для економіки

Угода між Україною та США

Міжурядова угода, підписана першою віцепрем'єркою та міністром економіки України Юлією Свириденко, закладає основи для подальшої співпраці між Україною та Сполученими Штатами Америки. Ця угода передбачає ключові принципи, які стануть основою для двох додаткових угод, що стосуватимуться комерційного партнерства.

Свириденко в інтерв'ю Forbes зазначила, що ці угоди вже на стадії фіналізації. Вона підкреслила, що основні пункти угод з американською стороною вже узгоджені, включаючи рівноправне управління фондом через Limited Liability Company трьома українськими та американськими менеджерами.

Комерційні угоди та їх значення

Згідно з інформацією Свириденко, комерційні угоди, які будуть укладені на рівні DFC (Корпорація фінансового розвитку США) та Агенції ДПП (Державна програма підтримки), включатимуть угоду про обмежене партнерство та угоду про ТОВ, яке виступатиме генеральним партнером у фонді. Ці документи стосуватимуться поглиблених домовленостей щодо роботи фонду, що має стати ключовим інструментом залучення інвестицій в українську економіку.

"Але самі документи на стадії фіналізації й дошліфовки. Вони не потребуватимуть ратифікації в Раді. Зафіксовано, що запрацювати вони можуть тільки після обміну дипломатичними нотами між урядами", – наголосила Свириденко.

Вплив на безпеку та економіку

Контекстом для підписання угод стало підписання меморандуму між Україною та США 17 квітня, який підтвердив намір сторін фіналізувати угоду про надра. 30 квітня було підписано угоду про створення Інвестиційного фонду, який, за словами президента США Дональда Трампа, має стати важливим інструментом для залучення інвестицій в українську економіку.

Трамп також планує використати угоду про надра з Україною для впливу на росію під час переговорів. Міністр фінансів США Скотт Бессент зазначив, що Трамп сподівається отримати від угоди з Україною більше $350 млрд, які, за його словами, були передані Києву його попередником Джо Байденом.

Ратифікація угоди

Верховна Рада України планує ратифікувати угоду про надра зі США до 9 травня, що має стати сигналом про збільшення безпеки в регіоні. Перший заступник голови парламенту Олександр Корнієнко підкреслив важливість цієї угоди для зміцнення стратегічного партнерства між Україною та США.

Таким чином, підписані угоди відкривають нові можливості для розвитку української економіки та зміцнення міжнародних відносин, що є особливо важливим в умовах сучасних викликів.