
Вступ до ситуації
Українські сили відповіли на спроби Росії витіснити їх з частини російської території, запустивши численні атаки на іншу прикордонну зону. За даними губернатора Бєлгородської області В'ячеслава Гладкова, більше 20 сіл у цьому регіоні, що розташовані на 150-кілометровій ділянці уздовж українського кордону, стали мішенню для атак. Офіційно українське військове командування не підтвердило цю операцію.
Причини атак
Атака українських сил, ймовірно, є відповіддю на нещодавні втрати в російському регіоні Курськ, сусідньому з Бєлгородом, де українські війська захопили понад 1000 квадратних кілометрів минулого серпня. Останніми тижнями новий російський наступ, підтримуваний північнокорейськими військами, змусив українців відступити до кордону. Обидві сторони намагаються отримати перевагу на 1000-кілометровому фронті, оскільки погода покращується, а адміністрація Трампа закликає до припинення вогню.
Мета атак
Наразі неясно, чи українські атаки в Бєлгороді мають на меті захоплення та утримання російської території, чи це спроба зняти тиск з українських військ, які все ще перебувають у Курську та сусідньому українському регіоні Сумщина. Командувач українських збройних сил Олександр Сирський зазначив, що російські підрозділи намагаються здійснити вторгнення в Сумщину. У суботу російське міністерство оборони заявило, що його війська захопили невелике поселення в цьому регіоні.
Ситуація в Бєлгороді
На даний момент українське вторгнення в Бєлгород виглядає менш амбітним, ніж минулорічний наступ у Курську. За словами російських чиновників, атаки почалися майже два тижні тому. Невідомо, наскільки успішними були українські дії в Бєлгороді. Невідомі російські джерела повідомляють про присутність українських військ на кілька кілометрів всередині Росії. Один російський військовий блогер зазначив, що українці змогли закріпитися в селі Поповка, де тривають "важкі бої".
Ситуація на інших фронтах
В інших регіонах українські сили, схоже, перебувають у захисній позиції. На сході України російські війська продовжують інтенсивні атаки в районі Покровська, що є найвищою інтенсивністю цього року, за даними неофіційного українського блогу Deep State. Водночас ситуація на півдні в Запоріжжі погіршується, за словами речника військових Владислава Волошина. Він повідомив, що кількість російських атак значно зросла.
Переговори про припинення вогню
Переговори про обмежені припинення вогню, які ведуться за посередництвом США, не приносять значних результатів. Кремль висунув кілька умов для припинення вогню в Чорному морі, які неприйнятні для України та її європейських союзників. Президент України Володимир Зеленський заявив, що Росія планує багатоплановий наступ у найближчі тижні, щоб закріпити територіальні здобутки перед подальшими переговорами про припинення вогню.
"Вони затягують переговори і намагаються змусити США застрягти в безглуздих обговореннях про фейкові 'умови', щоб виграти час і спробувати захопити більше території", - сказав Зеленський під час візиту до Парижа.
Висновок
Ситуація на фронті залишається напруженою, і подальші дії обох сторін можуть суттєво вплинути на розвиток конфлікту. Як повідомляє CNN, українські сили продовжують шукати можливості для контрнаступу, в той час як російські війська намагаються закріпити свої позиції.
Бєлгород війна військові дії ЗСУ конфліктЗростання російських атак на фронті: нові загрози для України
російські військові активізували наступальні операції на фронті, що викликає занепокоєння в Україні. Чи це початок великої весняної офензиви?
09 квітня 2025 р. 12:01
Прем'єр Британії закликав не дозволяти Путіну гратися з миром
Прем'єр-міністр Великої Британії Кір Стармер закликав не дозволяти Володимиру Путіну "гратися" з пропозицією про припинення вогню в Україні.
15 березня 2025 р. 05:49
Росія завдала масованого удару по Україні: нові виклики для Києва
Росія здійснила масштабний ракетний обстріл України, використавши близько 70 ракет та 200 дронів. Президент Зеленський знову закликав до часткового припинення вогню.
07 березня 2025 р. 10:00