Суспільство

У Луцьку пройшла акція за безбар'єрність для людей з інвалідністю

У Луцьку відбулася акція, що привертає увагу до проблем безбар'єрності для людей з інвалідністю. Участь взяли представники влади та громадських організацій.

Акція за безбар'єрність у Луцьку

У Луцьку відбулася традиційна акція, організована громадською організацією «Зруш скелю». Цього року хода стала вже четвертою, і її маршрут пролягав від Київського майдану через вулицю Рівненську. Старт акції відбувся від парковки біля адміністративної будівлі Волинської обласної державної адміністрації (ОДА).

До ініціативи долучилися представники громадських організацій, волонтери, містяни та представники органів влади. Серед них були профільний заступник голови облдержадміністрації Денис Денищенко та т. в. о. начальника обласного управління містобудування та архітектури Василь Василенко, які пройшли весь маршрут разом з учасниками на кріслах колісних.

Проблеми безбар'єрності

Організатор заходу Євген Сивопляс, ветеран з ампутацією та голова ГО «Зруш скелю», підкреслив, що бар'єри у місті – це реальність, з якою стикаються тисячі людей щодня. "Проблема не в одному високому бордюрі, а в їхній системності. Пандуси бувають занадто крутими, плитка слизькою, вхід у магазин неможливий без сторонньої допомоги – ось щоденна рутина для людей, які пересуваються у кріслах колісних", – зазначив він.

Перше випробування для учасників акції стало виїзд з парковки ОДА на тротуар. Для деяких з них цей етап виявився настільки складним, що довелося рухатись дорогою поруч з автівками або просити допомоги. Також протестували підйоми та спуски поблизу громадських зупинок і території новобудов ЖК «Скай» та «Атлант». У багатьох місцях крісла фізично не проходили у двірні отвори, а подекуди учасники ледве не перекидались.

Виявлені недоліки

Під час акції недоліки фіксував Павло Мазилюк з ГО «Просторовий рух». Серед типових перешкод були: круті або відсутні пандуси, відкриті водозливи на тротуарах, слизька плитка, пороги на входах до магазинів, неврахування радіусів поворотів для крісел, нерівні з’їзди. Частини проблем можна було б уникнути, якби до планування долучалися спеціалісти та представники спільноти на кріслах колісних ще до початку будівельних робіт.

Плани на майбутнє

Варто зазначити, що всі громади області подали переліки об’єктів, які потребують першочергових змін для полегшення життя людей з інвалідністю. Орієнтовна загальна сума, яку планується спрямувати на безбар’єрність, становить приблизно 150 мільйонів гривень, виділених з місцевих бюджетів громад.

За даними Голос України, акція стала важливим кроком у підвищенні обізнаності про проблеми безбар'єрності в Україні.