19 квітня 2025 р. 10:57 Туніс: політики та бізнесмени отримали довгі терміни ув'язнення

У Тунісі суд виніс вирок групі з 40 осіб, серед яких високопосадовці, бізнесмени та адвокати, засудивши їх до тривалих термінів ув'язнення за звинуваченнями у змові проти державної безпеки та належності до терористичної групи. Вироки сягнули до 66 років, що викликало обурення правозахисників, які вважають цей процес спробою придушити інакодумство.

Звинувачення та вироки

Серед засуджених опинилися лідери Національного фронту порятунку, основної опозиційної коаліції, які були заарештовані у 2023 році. Відомо, що більшість обвинувачених залишили країну і були засуджені заочно. Серед тих, хто залишився під вартою, - Іссам Чеббі та Джавхар Бен Мбарек, які отримали по 18 років ув'язнення. Активіст і бізнесмен Камель Ельтайєф був засуджений до 66 років.

Політичний контекст

Цей судовий процес відбувається на фоні політичної напруги в країні, де президент Кайс Саїд, обраний у 2019 році, призупинив роботу парламенту та отримав другий термін на виборах минулого року, які супроводжувалися арештами опозиційних діячів. Критики його режиму вказують на авторитарний стиль правління, що викликав занепокоєння серед правозахисних організацій, таких як Amnesty International, яка заявила про "тривожне зниження основних прав" в країні.

Реакція правозахисників

Адвокат захисту Ахмед Суааб, коментуючи вирок, зазначив, що "ніколи не бачив такого судового процесу" і назвав його "фарсом". Камель Джендубі, колишній міністр, який був засуджений заочно, також висловився, що це не судове рішення, а політичний указ, виконаний суддями під тиском.

Туніс, відомий як країна, де розпочалася хвиля про-демократичних протестів в арабському світі в кінці 2010 року, переживає складні часи. Після повалення довготривалого президента Зіна Ель Абідіна Бен Алі, країна намагається знайти свій шлях у новій політичній реальності. Останні вибори стали вже третіми президентськими виборами з моменту революції, але ситуація з правами людини залишається напруженою.

Кайс Саїд відкидає критику, стверджуючи, що бореться з "корумпованою елітою" та "зрадниками". Проте, зростаюче невдоволення серед населення може призвести до нових протестів, якщо ситуація не зміниться на краще.

Згідно з інформацією BBC, ці події підкреслюють складну політичну ситуацію в Тунісі, де правозахисники закликають до відновлення демократичних норм і прав людини.

авторитаризм політична напруга правозахисники судовий процес Туніс

Протести в Туреччині: суд над затриманими активістами в Стамбулі

У Стамбулі розпочався суд над майже 200 затриманими під час протестів проти уряду Туреччини. Демонстрації почалися після арешту мера Стамбула Екрема Імамоглу.

18 квітня 2025 р. 20:50

Туреччина розпочала масові судові процеси проти протестувальників

У Туреччині стартували масові судові процеси проти учасників протестів через арешт мера Стамбула Екрема Імамоглу, що викликало обурення серед громадськості.

18 квітня 2025 р. 08:06

Протести в Туреччині через арешт мера Стамбула Імамоглу

Тисячі людей вийшли на вулиці Туреччини, протестуючи проти арешту мера Стамбула Екрема Імамоглу, що викликало найбільші заворушення за останнє десятиліття.

24 березня 2025 р. 14:06

Масовий судовий процес проти опозиції в Тунісі: що відбувається?

У Тунісі розпочався масовий судовий процес проти 40 опозиційних діячів, яких звинувачують у політичних злочинах. Правозахисники вважають це політично вмотивованим переслідуванням.

04 березня 2025 р. 19:02