Судовий вирок для Алі Ларайеда
За даними BBC, Суд у Тунісі виніс вирок колишньому прем'єру Алі Ларайеду, засудивши його до 34 років позбавлення волі за низкою терористичних звинувачень. Ларайед, який є відомим критиком президента Кайса Саїда та лідером поміркованої ісламської партії Еннахда, став останньою високопрофільною фігурою, яка потрапила під репресії в країні.
69-річний політик, разом із сімома іншими особами, був звинувачений у створенні терористичної групи та допомозі молодим тунісцям виїжджати за кордон для приєднання до ісламських бойовиків в Іраку та Сирії. "Я не злочинець... Я жертва в цій справі," - написав він у листі до прокурора суду минулого місяця, згідно з інформацією агентства AFP.
Політичні репресії в Тунісі
Ларайед був засуджений у п'ятницю, і він постійно заперечує свою провину, стверджуючи, що справа має політичний підтекст. За останні кілька тижнів, принаймні 40 критиків президента Тунісу були ув'язнені, серед яких дипломати, юристи та журналісти. Правозахисні організації заявляють, що ці судові процеси підкреслюють авторитарний контроль Саїда над судовою системою, після розпуску парламенту в 2021 році та правління указами.
З моменту свого обрання шість років тому, колишній професор права переписав конституцію, щоб посилити свої повноваження. Ларайед був заарештований три роки тому, і правозахисники закликали до його звільнення, включаючи організацію Human Rights Watch, яка заявила, що ця справа є "ще одним прикладом спроб президента Саїда змусити замовкнути лідерів партії Еннахда та інших опонентів, звинувачуючи їх у тероризмі".
Вплив арабської весни
Еннахда керувала Північною Африкою протягом короткого часу після популярного повстання, відомого як Арабська весна. Цей протестний рух розпочався в Тунісі, де продавець овочів Мохамед Буазізі підпалив себе в знак протесту проти корупції уряду, що призвело до масових демонстрацій у 2011 році по всьому регіону. Однак багато тунісців вважають, що демократичні досягнення були втрачені, вказуючи на авторитарний контроль президента над владою.
Проте президент Саїд відкинув критику зсередини та ззовні країни, заявивши, що він бореться з "зрадниками" та страждає від "очевидного зовнішнього втручання".
Для отримання додаткових новин з африканського континенту відвідайте BBCAfrica.com. Слідкуйте за нами в Twitter @BBCAfrica, на Facebook у BBC Africa або в Instagram на bbcafrica.