Економіка

Ціни на нафту падають через торгову війну США та Китаю

Ф’ючерси на нафту WTI та Brent знизилися через загострення торгових напружень між США та Китаєм, що викликало занепокоєння щодо попиту.

Падіння цін на нафту

Станом на 12:30 за Києвом, ф’ючерси на нафту WTI та Brent зазнали значного падіння. WTI подешевшала на 2,8%, до $60,5 за барель, а Brent – на 2,72%, до $63,7 за барель. Це сталося після зростання на 4,62% для WTI та 4,2% для Brent у попередній сесії. Як повідомляє Trading Economics, падіння цін викликане загостренням торговельних напружень між США та Китаєм.

Причини падіння

Президент США Дональд Трамп підвищив мито на китайські товари до 125% лише через день після того, як набув чинності попередній рівень у 104%. Хоча він призупинив запровадження нового мита для інших країн на 90 днів, різка ескалація з Китаєм, найбільшим у світі імпортером нафти, викликала побоювання щодо зниження попиту на паливо.

Вплив ОПЕК+

Крім того, ОПЕК+ домовився прискорити збільшення видобутку нафти, що також посилило страхи перед надлишком пропозиції на ринку. Це може призвести до подальшого зниження цін, якщо попит не відновиться.

Невизначеність на ринку

Додаткову невизначеність на ринку спричинила зупинка трубопроводу Keystone з Канади через розлив у Північній Дакоті. Термін відновлення його роботи досі невідомий, що також впливає на загальну ситуацію на ринку нафти.

Контекст торгової війни

Нагадаємо, що 9 квітня президент США Дональд Трамп вирішив підвищити мито на товари з Китаю до 125%. У відповідь Китай також вирішив збільшити мито на американські товари до 84%. За інформацією Міністерства торгівлі, 12 американських організацій внесено до списку експортного контролю, а ще шість – до переліку «ненадійних організацій». Серед тих, хто потрапив під обмеження експорту, – компанії American Photonics і Novotech, яким заборонять постачати товари подвійного призначення. Організації зі списку «ненадійних», такі як Shield AI та Sierra Nevada Corporation, не зможуть брати участь у імпортно-експортних операціях із Китаєм чи вкладати кошти в цю країну.

Таким чином, ситуація на ринку нафти залишається напруженою, і подальші зміни в торговій політиці можуть суттєво вплинути на ціни в найближчому майбутньому.