Зростання цін на золото
Золото перевищило позначку в $3200 за унцію на фоні падіння долара та пошуку інвесторами безпечних активів, повідомляє Reuters. Цього тижня ціна зливків зросла приблизно на 5%. У пʼятницю ціни на золото вперше перевищили рівень у $3200 за унцію, що стало наслідком ослаблення долара та ескалації торгової війни, яка спонукала інвесторів звернутися до безпечних активів. Спотове золото зросло на 0,6% до $3192 за унцію, а зливки досягли історичного максимуму $3219 під час сесії.
Прогнози аналітиків
Фʼючерси на золото у США зросли майже на 2% до $3237. За прогнозами аналітиків, золото може подорожчати до $3500. Ключовими факторами зростання цін є не лише митні тарифи, але й попит центральних банків, очікування зниження відсоткових ставок Федеральною резервною системою, геополітична нестабільність на Близькому Сході та в Європі, а також збільшення потоків у забезпечені золотом біржові фонди.
Ситуація на ринку дорогоцінних металів
Спотове срібло залишалося стабільним на рівні $31,2 за унцію, тоді як платина знизилася на 0,2% до $936,55. Паладій зріс на 0,7% до $914,55.
Контекст торгової війни
Після повернення до Білого дому в січні Дональд Трамп ввів мита на всі товари з Китаю у розмірі 20% та пригрозив запровадженням мит на більшість товарів із Канади та Мексики в розмірі 25%. 9 квітня Трамп вирішив призупинити на 90 днів підвищення мит для низки країн, водночас підвищивши мита на китайські товари до 125%. 10 квітня Європейський Союз вирішив відкласти на 90 днів запровадження контрзаходів у відповідь на мита, введені Трампом.
Висновки
Ескалація торгової напруги між США та Китаєм становить значний ризик різкого скорочення двосторонньої торгівлі. За оцінкою СОТ, товарообіг між цими двома економіками може скоротитися на 80%, що може призвести до довгострокового скорочення світового реального ВВП майже на 7%.
Таким чином, ситуація на ринку золота та інших дорогоцінних металів залишається напруженою, і інвестори продовжують шукати безпечні активи в умовах глобальної економічної нестабільності.
Джерело: Forbes