Створення «Цифрової Армії»
При Міністерстві оборони України було створено нове державне підприємство під назвою «Цифрова Армія». Це підприємство відповідатиме за розвиток цифрових спроможностей Сил оборони України, зокрема через кооперацію з приватним сектором та співпрацю з міжнародними інституціями. Про це повідомила пресслужба відомства 25 лютого 2025 року.
Ключові ініціативи
У серпні 2024 року Міністерство оборони презентувало платформу «Армія+», яка була розроблена для цифровізації послуг для військовослужбовців та підвищення ефективності служби. Застосунок «Резерв+» почав свою роботу в травні 2024 року, коли набув чинності новий закон про мобілізацію. 9 листопада 2024 року в застосунку «Резерв+» стали доступні онлайн-відстрочки від мобілізації.
Головним успіхом цифрової команди Міноборони у 2024 році вважається застосунок «Резерв+», про що зазначила керівниця напряму Катерина Черногоренко.
Плани на 2025 рік
На 2025 рік заплановано ряд ініціатив, серед яких:
- Депаперизація оборонної сфери;
- Цифровізація військово-лікарських комісій (ВЛК);
- Звіти про ураження в «Армія+».
Зміни в керівництві
У лютому 2025 року Міністерство оборони звільнило Марата Утюшева з посади начальника Центру інновацій та розвитку оборонних технологій (ЦІРОТ). Центр продовжить свою роботу під тимчасовим керівництвом підполковника Артема Мартиненка, який є головним архітектором і керівником системи управління боєм Delta.
Також на початку місяця Кабінет Міністрів призначив двох нових заступників міністра оборони – Євгена Мойсюка та Валерія Чуркіна. До призначення генерал-лейтенант Мойсюк був спецпредставником президента України з питань реалізації міжнародних безпекових гарантій, а капітан Чуркін очолював найбільший IT-підрозділ ЗСУ – Центр масштабування технологічних рішень (ЦМТР), серед розробок якого – додаток «Армія+».
Згідно з інформацією Forbes, ці ініціативи свідчать про активний розвиток цифрових технологій в українських збройних силах, що є важливим кроком у сучасних умовах.