Економіка

Трамп знижує ціни на ліки: акції індійських фармкомпаній впали

Акції індійських фармацевтичних компаній знизилися на 1,6% через указ Трампа про зниження цін на ліки.

Трамп знижує ціни на ліки: акції індійських фармкомпаній впали

Зниження акцій індійських фармкомпаній

12 травня акції індійських фармацевтичних компаній впали на 1,6% після оголошення президента США Дональда Трампа про намір знизити ціни на ліки на 30-80%. Трамп підписав указ, який зобов'язує виробників ліків знизити ціни до рівня цін в інших країнах, що викликало занепокоєння серед інвесторів.

Реакція ринку

Згідно з інформацією Forbes, 13 із 20 акцій фармацевтичного субіндексу впали, зокрема акції Sun Pharma знизилися на 4,6%. Це сталося незважаючи на те, що індекс фондового ринку Індії Nifty 50 виріс на 2,5%. Інші компанії, такі як Zydus Life і Cipla, також зазнали втрат, знизившись на 0,7% кожна, а Divi's Laboratories і Lupin впали на 2%.

Вплив на ринок

Експерти вважають, що зниження цін на рецептурні препарати на 50% і більше може завдати серйозної шкоди ринку лікарських форм у США, особливо брендовим препаратам. Це також вплине на дженерики, оскільки скоротить потенційний розмір ринку нових препаратів. Аналітик Nuva Шрікант Аколкар зазначив, що індійські компанії, такі як Sun Pharma, Biocon і Zydus Life, можуть зіткнутися з серйозними наслідками від впровадження цього указу.

Контекст указу Трампа

Президент Трамп підписав указ, який зобов'язує виробників ліків знизити ціни на свої препарати до рівня цін в інших країнах. У документі зазначені цільові ціни для виробників на найближчі 30 днів, а також вжито заходів щодо подальшого зниження цін, якщо компанії не досягнуть "значного прогресу" протягом шести місяців. Трамп підкреслив, що уряд запровадить мита для компаній, якщо ціни в США не відповідатимуть цінам в інших країнах, і висловив намір скоротити ціни на 59–90%.

Висновки

Сполучені Штати платять найвищі ціни на рецептурні препарати, часто майже втричі більше, ніж інші розвинені країни. Трамп намагався у свій перший термін вирішити цю проблему, але без успіху. Указ також наказує Федеральній торговій комісії США розглянути можливість вжиття жорстких заходів проти "антиконкурентної практики" з боку виробників ліків. В результаті, 12 травня компанія AstraZeneca втратила статус найдорожчої публічної компанії Великої Британії після оголошення Трампа про зниження цін на ліки.