Нові мита на імпорт
2 квітня 2025 року президент США Дональд Трамп оголосив про запровадження базового мита на імпорт з усіх країн на рівні 10 відсотків. Це рішення стосується і України, а також десятків інших країн, які мають позитивне торговельне сальдо зі Сполученими Штатами. Список країн, на які поширюються нові тарифи, опубліковано на сайті Білого дому.
Високі тарифи для окремих країн
Згідно з новими тарифами, Сполучені Штати стягуватимуть 34 відсотки мита на імпорт з Китаю, 20 відсотків з Європейського Союзу, 26 відсотків з Південної Кореї, 24 відсотки з Японії, 27 відсотків з Індії та 32 відсотки з Тайваню. Також мита для Індонезії становитимуть 32 відсотки, для Ізраїлю - 17 відсотків, а для Ліхтенштейну - 37 відсотків. Важливо зазначити, що у списку з 180 країн, на які запроваджено нові митні тарифи, відсутня Росія.
Чому Росія не в списку?
Офіційний представник Білого дому пояснив, що Росія не потрапила до цього списку, оскільки санкції через війну в Україні вже призвели до того, що торгівля між двома країнами дорівнює нулю. Це свідчить про те, що економічні відносини між США та Росією залишаються на нульовому рівні.
Тарифи на автомобілі та запчастини
З 3 квітня 2025 року також запроваджено 25-відсотковий тариф на імпорт автомобілів до США. Додаткові тарифи на автозапчастини почнуть діяти з 3 травня. Трамп вважає, що імпорт автомобілів становить загрозу національній безпеці США.
Агресивна риторика Трампа
Обґрунтовуючи запровадження нових тарифів, Трамп використовував агресивну риторику, заявивши, що його країна "розграбована" і "зґвалтована" іншими країнами. Він оголосив надзвичайний стан національної економіки, щоб запровадити митні тарифи, які, як очікується, принесуть сотні мільярдів доларів щорічного доходу. Трамп пообіцяв, що завдяки цим митам до Сполучених Штатів повернуться робочі місця на заводах.
"Нашу країну і її платників податків обкрадали понад 50 років, - сказав Трамп, виступаючи в Білому домі. - Але цього більше не буде".
Ці нові митні тарифи можуть суттєво вплинути на міжнародну торгівлю та економічні відносини між США та іншими країнами, включаючи Україну. Як повідомляє DW, це рішення викликало неоднозначну реакцію серед економістів та бізнесменів.