Політика

Трамп: путін може навмисно затягувати мирні переговори з Україною

Президент США Дональд Трамп вважає, що Володимир путін може затягувати мирні переговори з Україною, щоб отримати вигоду.

Трамп про тактику затягування

Президент США Дональд Трамп в інтерв'ю Newsmax висловив думку, що лідер Росії Володимир Путін, можливо, навмисно затягує час у переговорах щодо мирної угоди з Україною. Трамп зазначив, що, хоча він не впевнений у цьому, йому здається, що Росія прагне завершити конфлікт, але може використовувати тактику затягування.

"Я не впевнений. Я повідомлю вам про це пізніше. Але мені здається, що Росія хоче завершити це, хоча, можливо, вони й відтягують момент", – сказав Трамп, додавши, що сам застосовував подібні методи в бізнесі. "Я робив так роками: не підписував угоду одразу, тримав ситуацію в підвішеному стані, щоб залишити собі простір для маневру. Іноді я взагалі не хотів цього робити", – пояснив він.

Втрати на фронті

Трамп також підкреслив, що обидві сторони конфлікту щотижня втрачають в середньому по 2 500 солдатів. "Вони не американці, але для мене це не змінює суті. Я бачу знімки з полів бою і волів би їх не бачити. Руки, ноги, голови – усе розкидане по полю. Озброєння просто неймовірне. Зараз усе вирішують дрони. Я просто хочу, щоб це припинилося", – наголосив він.

Переговори в Чорному морі

Контекстом для цих заяв стали нещодавні переговори між США, Україною та Росією, які відбулися 23-24 березня в Ер-Ріяді. За даними Forbes, США досягли домовленостей про забезпечення безпечного судноплавства та відмову від використання сили в Чорному морі.

Білий дім повідомив, що Сполучені Штати сприятимуть поверненню Росії на світовий ринок для експорту сільськогосподарської продукції та добрив. Кремль, у свою чергу, наголосив, що перемир'я в Чорному морі почне діяти лише після зняття санкцій з фінансових установ, які беруть участь у міжнародній торгівлі продовольством і добривами.

Умови угоди

Серед ключових умов реалізації угоди є:

  • скасування обмежень на операції з торговельного фінансування
  • зняття санкцій із компаній-виробників та експортерів продовольства
  • усунення бар'єрів для страхових компаній, які працюють із вантажами продовольства та добрив

Ці питання залишаються в центрі уваги міжнародної спільноти, оскільки від їх вирішення залежить стабільність у регіоні.