Економіка

Трамп оголосив про 30% мита на імпорт з ЄС та Мексики

Президент США Дональд Трамп анонсував 30% мита на імпорт з ЄС та Мексики з 1 серпня. Він попередив про можливе підвищення мит у разі відповіді партнерів.

Трамп вводить нові мита

Президент США Дональд Трамп оголосив, що з 1 серпня Європейський Союз та Мексика зіткнуться з 30% митом на імпорт до США. Це рішення було оприлюднене в двох листах, розміщених на сайті Truth Social Трампа. Він також попередив, що у разі відповіді з боку торгових партнерів, мита можуть бути підвищені ще більше.

Листи до торгових партнерів

У листі до президента Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн Трамп зазначив: "Ми мали роки для обговорення наших торгових відносин з Європейським Союзом і дійшли висновку, що повинні відмовитися від цих тривалих, великих і постійних торгових дефіцитів, викликаних вашими тарифами та нетарифними бар'єрами". Він підкреслив, що відносини між США та ЄС "на жаль, були далеко не взаємними".

Відповідь ЄС

Європейський Союз, який є найбільшим торговим партнером США, раніше висловив сподівання досягти угоди з Вашингтоном до 1 серпня. Урсула фон дер Ляєн у своїй заяві зазначила, що ЄС готовий "продовжувати працювати над угодою до 1 серпня". Вона також підкреслила, що "жодна економіка у світі не може зрівнятися з рівнем відкритості та дотримання справедливих торгових практик Європейського Союзу".

Мексика під тиском

У листі до лідера Мексики Трамп заявив, що країна не зробила достатньо для того, щоб зупинити Північну Америку від перетворення на "плейград наркоторгівлі". Він додав: "Мексика допомагала мені забезпечити кордон, АЛЕ те, що зробила Мексика, недостатньо".

Економічні наслідки

Згідно з даними офісу торгового представника США, у 2024 році торговий дефіцит США з ЄС становив 235,6 мільярда доларів. Трамп неодноразово критикував ЄС за його торгові практики, і в квітні Вашингтон вже оголосив про 20% мита на європейські товари.

Ці нові мита можуть суттєво вплинути на економічні відносини між США та їхніми найбільшими торговими партнерами, і багато експертів стурбовані можливими наслідками для глобальної економіки.

Як повідомляє BBC, Трамп продовжує свою політику протекціонізму, що викликає занепокоєння серед міжнародних економістів.