Обмеження обміну інформацією
Адміністрація президента США Дональда Трампа вирішила обмежити обмін секретною інформацією з Конгресом. Це рішення стало наслідком витоку даних американської розвідки про наслідки авіаударів США по ядерних об'єктах в Ірані. Як повідомляє видання Axios, інформація про це надійшла від чотирьох неназваних співрозмовників у Білому домі.
Витік інформації
Згідно з даними журналістів, йдеться про розміщення секретних даних у закритій системі CAPNET, яка традиційно використовується для обміну інформацією з Конгресом. Працівники Білого дому зазначили, що вже наступного ранку після завантаження звіту американських розвідувальних служб про успішність авіаударів, витяги з цього документа з'явилися в ЗМІ, зокрема на телеканалі CNN та в газеті The New York Times.
Реакція Білого дому
Після витоку інформації в Білому домі вирішили "оголосити війну" тим, хто розголошує дані. Федеральне бюро розслідувань (ФБР) вже почало розслідування обставин витоку, а Міністерство оборони шукає способи посилити контроль над поширенням чутливої інформації. Критика з боку Білого дому викликали публікації ЗМІ про оцінку збитків від авіаударів по об'єктах ядерної програми в Ірані, завданих в ніч на 22 червня.
Оцінка наслідків ударів
CNN і NYT, посилаючись на свої джерела в розвідці, повідомили, що пошкодження на об'єктах у Фордо, Натанзі та Ісфахані в основному торкнулися наземних споруд, тоді як реактори, необхідні для збагачення урану, залишилися неушкодженими. Трамп і його речниця Керолайн Левітт різко розкритикували ЗМІ, які поставили під сумнів успішність операції, назвавши їх спробою дискредитувати президента США та льотчиків, які виконували бойові вильоти.
Виступ Трампа на саміті НАТО
На саміті НАТО в Гаазі 25 червня Трамп знову заявив, що американські авіаудари призвели до "повного знищення" ядерного потенціалу Ірану. "Вони не будуть створювати бомби ще довгий час", - запевнив він, пригрозивши Ірану новими ударами, якщо той відновить свою ядерну програму. Глава Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Гроссі раніше заявляв, що Іран має відповідні знання та ресурси для створення ядерної зброї, але відмовився оцінювати, наскільки сильно удари США могли відкинути Іран від моменту створення ядерної зброї.
Таким чином, ситуація навколо обміну секретною інформацією та оцінки наслідків ударів по Ірану залишається напруженою, а адміністрація Трампа вживає заходів для запобігання подальшим витокам інформації.
За даними DW